İstanbullulara gece yarısı trafik çilesi

İstanbullulara gece yarısı trafik çilesi.17274
  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmaları nedeniyle yolun bir kısmını trafiğe kapatınca gece yarısı kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da D-100 Karayolu'nun genişletilmesi, yan yol ve üst geçit çalışmaları devam ederken belediye yetkilileri bu gecede Çobançeşme'de bulunan yaya üst geçidini kaldırma çalışmalarına başladı. Sürücüler yolun herhangi bir uyarı yapılmadan trafiğe kapatıldığını iddia ederken yolda kilometrelerce araş kuyruğu oluştu. Çobançeşme'den Merter'e kadar uzanan trafikte saatlerce bekleyen şoförler tepkilerini korna çalarak gösterdi. Kısa sürede halledilebilecek olan çalışmanın saatlerce devam ettiğini ileri süren vatandaşlar yol boyunca hiç bir uyarı levhasının bulunmadığını ileri sürdü. Çalışmayı yapan firmanın işçileriyle duruma tepki gösteren bazı sürücüler arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Aracının camından sarkarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne seslenen bir sürücü "Rezilliğimizi görün, bunun hesabını kim verecek." diye bağırdı.

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçtiğimiz günlerdi D-100 Karayolu'nda çalışmaları sürdüren firmaları işleri yavaş yürütmekle eleştirmiş ve ardından taahhütlerini yerine getirmeyen firmalara çeşitli miktarlarda para cezası kesilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious