İstanbul'da deprem oluyor!

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

İstanbul Valiliği’nin gerçekleştirdiği deprem senaryosuna göre planlanan "Afet-2006, Arama Kurtarma Tatbikatı" kapsamında, Bağcılar’da yıkılan bir binada yaralılar kurtarılarak cesetler çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Afet-2006, Arama Kurtarma Tatbikatı" kapsamında Bağcılar’da ekipler hazır bekletildi. "deprem oldu" anonsu ile harekete geçen polis helikopteri enkaz bölgesi üzerinde uçarak, ilgili yerlere gerekli bilgileri verdi. Yaklaşık 15 dakika sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri deprem sonrası yangın çıkan bir akaryakıt istasyonuna müdahale etti. Bu arada çöken bir binanın altında kalan yarallılara Mahalli Afet Gönüllüleri müdahale etti.

Deprem nedeniyle devrilen elektrik direkleri ve enkaz altında kalan araçlardaki yaralı vatandaşlar kurtarıldı. Bu arada enkaz altında kalarak hayatını kaybeden şahıslara ulaşılarak cesetleri çıkarıldı. Polis ekipleride enkazların meydana geldiği binaların etrafında geniş güvenlik önlemi aldı.

Depremin üzerinden yaklaşık bir saat geçmesinin ardınan çevre il ve ilçelerden gelen takviye arama kurtarma ekipleri olay yerine intikal etti. Ambulanslar enkazlardan çıkartılan yararıları hastanelere taşıdı. Deprem nedeniylle patlayan su boruları ise tamir edildi.

Çalışmalar devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious