İstanbul'da kuralsız yılbaşı!

İstanbul'da kuralsız yılbaşı!.7528
  • Giriş : 01.01.2007 / 00:00:00

Bayram ve yılbaşı heyecanını birlikte yaşayan Türkiye, 2007’ye ’’Merhaba’’ dedi. İstanbullular, yılbaşı eğlencesi için meydanları tercih etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gündüz yol kenarında vahşice kesilen kurbanların görüntüleri vardı, gece yarısı ise Boğaz köprüsünde horon tepenler. Yani İstanbulluların bir kısmı 2007’nin ilk dakikalarında yine kural tanımadı.
Saatler ilerledikçe İstanbul, yine aynı manzaralarla karşı karşıya. Kavga edenler, alkol komasına girenler, tacize uğrayanlar...
Taksim Meydanı yılbaşı kutlamalarını bahane eden şahıslar, genç bir kadını defalarca taciz etti. Giydiği mini eteğine rağmen erkek arkadaşıyla birlikte otobüs durağına çıkmak isteyen genç kadın, bir grup erkek tarafından taciz edildi.

Köprüde horon

İstanbullular 2007’yi Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği eğlenceyle karşıladı. Taksim meydanında toplanan yaklaşık 35 bin kişi DJ’lerin çaldığı müzikle dans etti.

Ancak meydanlara sığamayan bir grup genç, yeni yıla köprüde horon teperek girmek istedi. Trafik durma noktasına geldi, ancak polis bu kutlamaya müdahale etti.

Taksim meydanındaki eğlencede, lazer ve havai fişek gösterilerinin altında, saatler 24.00’e yaklaşırken, meydandaki binlerce kişi geri sayıma başladı. Taksim meydanı ve çevresini dolduran araçlar, trafiğin kilitlenmesine neden oldu.

Yurtta yılbaşı kutlamaları

Yurtta yılbaşı kutlamaları, önceki yıllara göre sakin geçti. Kutlamaların çoğu, oteller ve eğlence merkezlerinde yapıldı.

İzmir:

İzmirliler, soğuk havaya rağmen, yeni yılı Cumhuriyet meydanında karşıladı. İzmirliler, Belediye’nin organize ettiği kutlamada, yeni yıla Mercan Dede’nin şarkılarıyla girdi.
Sanatçı daha sonra sahneyi dansçılara bıraktı. Gökyüzünü havai fişekler aydınlattı.
Karşıyaka’daki yılbaşı kutlaması ise Anayasa meydanındaydı. Beş yıldızlı otellerde de yılbaşı eğlenceleri düzenlendi. Müzik sabahın ilk saatlerine kadar sürdü.

Ankara:

Ankara’da, sıfırın altına inen hava sıcaklığı sebebiyle, coşkulu bir kutlama yapılamadı.

Antalya:

Antalya’da da, ’Yaz-Kış Denize Girenler Grubu’, 2007’nin ilk dakikalarında Konyaaltı plajında denize girdi. Çoğu emeklilerden oluşan grup, hükümeti protesto etti.

Diyarbakır:

Diyarbakır’da 2007 halayla karşılandı.

Kırıkkale:

Yeni yılın ilk bebeği Kırıkkale’de dünyaya geldi. İlk bebeğe Ceylin İrem adı verildi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, saat 24.01’de dünyaya gelen Ceylin İrem’e altın takarak annesini kutladı.
Taksim Meydanı’nda toplanan yaklaşık 35 bin kişi, yeni yıla şarkılar eşliğinde dans ederek girdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious