İstanbul'u kana bulayacaklardı!

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Ekiplerin yaptığı operasyonla terör örgütü mensubu biri canlı bomba, iki bombacı ve bunlara yardım ve yataklık eden toplam 6 kişiyi yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptığı operasyonla terör örgütü mensubu biri canlı bomba, iki bombacı ve bunlara yardım ve yataklık eden toplam 6 kişiyi yakaladı.

Zanlılar, gerekli işlemlerin yapılması için adli makamlara sevk edildi.

Bölücü terör örgütünün yurt dışında bulunan kamplarında bombalama, suikast ve sabotaj eğitimi aldıktan sonra, eylem için İstanbul’a gelen iki bombacı yakalandı. Bombacılardan birisinin kadın olduğu ve canlı bomba olarak yetiştirildiği öğrenildi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin 24 Nisan 2007 tarihinde yapmış olduğu operasyonlarla iki bombacı eylem yapamadan yakalandı. Yakalanan iki bombacıya yardım ve yataklık eden 4 kişi daha gözaltına alındı. Operasyonlarda yakalanan toplam 6 kişi, adli makamlara sevk edildi.

Yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda ise, 5 kilogram 300 gram plastik patlayıcı, 3 adet elektrikli fünye, bir adet patlayıcı madde düzenekli yelek, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler, bin 200 Amerikan Doları, 2 adet CD, cep telefonu ve simkartlar ile örgütsel dökümanlar ele geçirildi. Yazılı açıklamada terör örgütne yönelik operasyonların devam ettiği aktarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious