İstanbulspor'da şike şoku

İstanbulspor'da şike şoku.13436
  • Giriş : 28.03.2008 / 10:23:00

Bank Asya 1. Lig takımlarından İstanbulspor'da, iki oyuncunun, 5-0 yenildikleri Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında şike yaptığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

NTV Spor'da yayınlanan Spor Merkezi programına katılan İstanbulspor Kulübü Başkanı Ömer Sarıalioğlu, önemli bir iddiada bulunarak, ''5-0 yenildiğimiz Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında iki oyuncumuz şike yaptı'' dedi.

Başkan Sarıalioğlu, şikede adı geçen oyuncuların stoper Hakan Korkmaz ve Ali Şen Kandil olduğunu ifade ederek, ''Mağlup olduğumuz maçın ardından futbolcu arkadaşlarımız bize bir dilekçe ile başvurarak, bu iki oyuncumuzun şike yaptığını ve bunu kanıtlayabileceklerini söyledi. Biz de bunu araştırdık. Bu iki futbolcu, diğer arkadaşlarına da şike teklif etmiş'' diye konuştu.

Programa canlı yayında telefonla bağlanan İstanbulsporlu futbolcu Hakan Korkmaz ise iddiaların asılsız olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Benimle ilgili bir iddia olduğu söyleniyor. Olay, gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konuyla ilgili konuşma yapmam bile yanlış, olay hukuksal platformda sürecektir. Çok ciddi iddialar bunlar. Herkes bu iddiaları ispatlamak zorunda. Maçı baştan tekrar izlesinler, beş golde hatam var mı izlesinler. Bu iddialar karşısında şoktayım. Ali Şen de zaten skor 4-0 olduktan sonra oyuna girdi. Yetkili mercilerde hakkımızı arayacağız. Özellikle şunu söylemek istiyorum, küme düştük diye acısının bizden çıkarılması çok yanlış. Ben İstanbulspor'a gelirken başkanla konuştum ve neyin ne olduğunu bilerek geldim. Adımızın böyle bir şaibeye karışmasından çok rahatsızız. Ayrıca mukavelemi ben feshettim.''

Bu arada, Gaziantepspor Büyükşehir Belediyespor Kulübü Asbaşkanı Ünsal Göksen de programa bağlanarak şike iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ünsal, ''Başkanın söylemleri bizi ilgilendirmiyor. Biz, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor olarak bu olaylarla uzaktan yakından ilgimiz olmadığını söylemek istiyoruz. Bunlar tamamen iç meseleleri. Bizim tek istediğimiz, genç bir takımımız var, bu işlerden bizleri tenzih etmesini istiyoruz. Kendisi ve futbolcuları ile aralarında olan olay bizi ilgilendirmiyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious