İstanbul'u bu kadar biliyor

İstanbul'u bu kadar biliyor.14317
  • Giriş : 27.01.2009 / 19:46:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 10:35:27

Erdoğan'ın 'İstanbul'da kaybolur' dediği Kılıçdaroğlu bilgisini ilk gün sundu fakat ilçenin adını değiştirerek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu için, İstanbul'da adrres bulamaz kaybolur" sözleri, Kılıçdaroğlu İstanbul'u ne kadar biliyor tartışması başlattı. Adının açıklandığı günün akşamı üç kanala birden konuk olan Kılıçdaroğlu İstanbul'un varoşları diye tanımladığı muhitleri sayarken dili sürçtü ve Osmanlı'dan kalma ilçenin adını değiştirdi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "İstanbul'da çizmelerimi giyip gecekondu mahallelerini gezeceğim" sözlerine ince mesajlarla tepki gösteren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da kaybolacağağını öne sürdü. "Bu arkadaşı İstanbul'un bir yerine koyup adres verseniz, o adresi bulamaz." diyen Erdoğan'la aynı parelellikte bir açıklama da AK Parti'nin adayı Kadir Topbaş'tan geldi. Topbaş, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'u bilmediğini ve kendisine "Şehir Rehberi" verebileceklerini söyledi.

KAĞITTEPE'Yİ DE BİLİYORUM!

Peki Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'u ne kadar biliyor? Adının açıklanmasından sonra özellikle bir kısım medyada yeralan enket ve yorumlarda şimdiden iddialı konuma getirilen Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'u bilip bilme adına verdiği sınvada ise kafaları karıştırdı. Adının açıklandığı günün akşamı Show TV'de Ali Kırca'nın konuğu olan Kılıçdaroğlu, "İstanbul'u ne kadar tanıyorsunuz. İstanbul'la ilişkiniz nedir" sorusuna verdiği cevapla kafaları karıştırdı.

12 yıldır İstanbul'da oturduğunu belirterek,  "Ben İstanbul'u Kadir Topbaş'tan çok daha iyi biliyorum." diyen Kılıçdaroğlu "varoş" diye nitelediği ilçe ve muhitleri saymaya başlayınca yılların Kağıthanesi'ni "Kağıttepe" yaptı. Tobaş'a istanbul'u bilmeme konusunda 'hiç meraklanmasın' tavsiyesinde bulunan Kılıçdaroğlu İstanbul'u Kağıttepe (Kağıthane), Nurtepe ve Sancaktepe'den iyi bildidiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*