İstanbul'u Teksas'a çevirdiler

İstanbul'u Teksas'a çevirdiler.13643
  • Giriş : 11.11.2008 / 16:57:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:03:36

Oto hırsızlık şebekesine yönelik operasyon polis kamerası ile saniye saniye görüntülendi. Operasyonlarda zanlılarla birlikte 38 adet çalıntı oto ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İstanbul'da gece geç saatlerde evlere girdikten sonra önce otomobil anahtarını ardından dışarıda bulunan otomobili çalan ve çaldıkları otomobilleri sahiplerine satan oto hırsızlık çetesi çökertildi. Polis kamerası ile saniye saniye görüntülenen operasyonlarda çete liderinin de aralarında bulunduğu 22 kişi yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, İstanbul ile yurt genelinde ev ve işyerlerinden çaldıkları kontak anahtarları ile oto hırsızlığı yapan ve çaldıkları otomobillerin sahipleri ile telefonda irtibat kurarak para karşılığında satan suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.

17 ayrı adrese yapılan eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda çete lideri Mehmet Dost'un da aralarında bulunduğu 22 kişi yakalandı. Şebekeye yönelik düzenlenen operasyon ise polis kamerası ile saniye saniye görüntülendi. Operasyonlarda zanlılarla birlikte 38 adet çalıntı oto ele geçirildi.

Çetenin mağdurlarından Tanju Tav ve eşi ise 2 ay öne araçlarının çalındığını belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı: "Ramazan ayındaydık. Sahura kalmak için annemin uyandığı bir vakitte hırsızlar içeri girmişler. Bütün cep telefonları ile araç anahtarlarını alıp gitmişler. Muhtemelen eve sprey sıkmışlar. O gün evimiz çok kalabalıktı. Duymamız mümkün değildi."

Öte yandan çete üyelerinin lüks bir otomobil ile geldikleri Pendik Kurtköy'de bir site önünde alkollü oldukları için apartman sakinlerine sözlü ve taşlı saldırılarda bulundukları öğrenilirken, yaşanan tartışmalar bir görgü tanığı tarafından görüntülendi.

Çeteye yönelik düzenlenen operasyonların yapıldığı aynı gün çete üyelerinden birinin yine Pendik Kurtköy'de hırsızlık yaparken suçüstü yakalandığı ve mahalle halkı tarafından pompalı tüfekle yaralandığı öğrenilirken, şahsın hastanede tedavi altında tutulduğu belirtildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgusu tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*