İstanbul'u yakan terörist eylemciler mobese'ye takıldı

İstanbul'u yakan terörist eylemciler mobese'ye takıldı.66775
  • Giriş : 25.12.2007 / 11:54:00

Son günlerde İstanbul’da yaşanan araç kundaklama olaylarına dün gece yenileri eklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eylemleri aynı grubun yaptığı ihtimali üzerinde duran polis, soruşturmayı genişletti. İstanbul Şişli'de iş makinası maskeli şahıslar tarafından molotof kokteyli atılarak yakıldı. Beykoz'da da 2 kamyonet, bir kamyon ve bir cip de kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı.

Önceki gecede Ümraniye’de 5, Gaziosmanpaşa, Fatih ve Kağıthane’de de birer araç daha kundaklandı. İlk kundaklama Üsküdar Esatpaşa Mahallesi’nde 5 otomobilin molotof kokteyli atılarak yakılmasıyla meydana geldi. İtfaiyenin müdehale ettiği yangında araçlar hafif hasar gördü.

Yaklaşık 7 saat sonra Gaziosmanpaşa’da meydana gelen yangında bir minibüs kullanılmaz hale geldi. Fatih’te Milliyetçi Hareket Partisi’ne ait otobüs yanıcı madde dökülerek kundaklanmak istendi. Kağıthane’de ise sabah saatlerinde bir otomobil üzerine molotof kokteyli atılarak kundaklandı.

GÖRÜNTÜLER MOBESE'DE

Emniyet önceki gece Kağıthane’deki kundakçının MOBESE sistemine takılan görüntüsünü ele geçirdi. Görüntülerdeki kişinin Kağıthane’de daha önceki 12 araç yakılmasına karışan kişi olduğu belirlendi. Polis, olay yerindeki MOBESE görüntülerine takılan kundakçının, İstanbul genelindeki eylemleri yapan aynı grup olduğu ihtimali üzerinde duruyor.


Bu arada İstanbul Valisi Muammer Güler olaya tanık olan vatandaşlardan polise yardımcı olmalarını istedi.

DÜN GECE 5 ARAÇ YAKILDI

İstanbul Şişli'de iş makinası maskeli şahıslar tarafından molotof kokteyli atılarak yakıldı. Beykoz'da da 2 kamyonet, bir kamyon ve bir cip de kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı.

Alev alev yanan iş makinasına çevredeki vatandaşlar su kovaları ve yangın söndürücülerle müdahale etti. İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen iş makinası kullanılamaz hale geldi.

Olayı gören taksi şoförü, "3 maskeli şahıs iş makinasının içine birşeyler atarak kaçtılar, sonra da yanmaya başladı. Ben yangın tüpüyle söndürmek istedim, ancak olmadı" dedi.

Olaya tepki gösteren görgü tanıkları, "20 günden beri araç yakmalar moda olmuş, Ben borçla yeni bir araç aldım, bunu da yaksalardı ben ne yapardım" diyerek tepkisini dile getirdi.

İtfaiyenin soğutma çalışmasının ardından polis soruşturma başlattı.

BEYKOZ'DA 4 ARAÇ YAKILDI

Beykoz Ortaçeşme Mahallesi'nde de 4 araç kundaklandı. İlk olarak Çayır Caddesi üzerinde bulunan hurda kamyoneti ateşe veren saldırganlar, daha sonra Gördesli Makbule Sokak'ta da park halindeki başka bir kamyoneti yaktı.

Bir kamyonu daha yakan saldırganlar, Dalkılıç Sokak'ta park halinde bulunan Honda marka cipi de kundakladı. Patlama sesini duyan araç sahibi, dışarı çıktığında aracının yandığını fark etti. Yanan araç, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Olay yeri incemele ekipleri, kundaklanan araçlar üzerinde çalışma yaptı. Polis, kundaklama olaylarıyla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious