İstanbul'un istihdamı nasıl artacak?

İstanbul'un istihdamı nasıl artacak?.8050
  • Giriş : 28.02.2009 / 00:21:00

2018-2028 arasındaki borçlar nasıl kapanacak? 5 yılda yapılan yatırımların tutarı ne? Başkan Topbaş vizyonu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ''anlayış olarak ulusa hizmet etme erdemine ulaştıklarını'' söyledi.

"BU ŞEHİR BÖYLE BİR YATIRIM GÖRMEDİ"
Topbaş, seçim çalışmaları kapsamında Fatih ilçesinde ziyaret ettiği Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Vakfında yaptığı konuşmada, Selçuklular ve Osmanlıların gittikleri her yerde medeniyetlerinin izlerini bıraktıklarını, bunu yaparken insanca yaşamaya imkan vermek adına medeniyetler kurduklarını belirtti.

Türk milletinin büyük bir güce sahip olduğunu ve insanlığa armağan ettiği bir çok değer bulunduğunu dile getiren Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bu şehre 5 yılda yaptığımız yatırımların toplamı 25 milyar lira. Bu şehir böyle bir yatırım görmedi. Geçmişten gelen sıkıntı ve problemlerin önüne geçmeye çalışıyoruz. Biz anlayış olarak ulusa hizmet etmenin erdemine ulaştık. Doğru işler yapmak adına buradayız.''

Topbaş, ziyaretin ardından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile seçim otobüsünden vatandaşları selamladı.

"ERDOĞAN'LA BU VİZYONU BAŞLATTIK"
Daha sonra, Renk Düğün Salonu'nda partililerle bir araya gelen Topbaş, burada yaptığı konuşmada da siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu, siyasi partilerin halktan yetki isteme çalışmaları yürüttüğünü, Türkiye genelinde böyle bir sürece girildiğini ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir yerel yönetim vizyonunu başlattıklarını anlatan Topbaş, bu kapsamda ulaşımla ilgili yatırımları devamlı geliştirdiklerini, geçen yıl deniz ulaşımını 102 milyon kişinin kullandığını ve 6.5 milyon aracın gemiyle taşındığını belirtti.

"FATİH İLÇESİNE BÜYÜK YATIRIM!"
Fatih ilçesine son 5 yılda 832 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını anlatan Topbaş, ilçede kısa bir süre sonra buz pateni pisti ile yüzme havuzlu spor kompleksinin hizmete gireceğini söyledi.

BORÇ BİTİRME FORMÜLÜNÜ SÖYLEDİ!
İstanbul'da yaşamın daha farklı hale gelmesini istediklerini ifade eden Topbaş, ''Kaynakları yerli yerinde harcarsak, bu şehrin istihdamı daha da artacak. Hani bize 'borcunuz var' diyorlar ya İSPARK'ı bugün satsak borç bitti demektir. İSPARK 2 milyar dolarlık bir değer ve giderek artacak. 2018-2028 yılları arasında ödememiz gereken borcu bugün öderiz, ama biz kente hizmet ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin şirketlerini özel sektör mantığıyla çalıştırıyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*