İstanbul'un Neronları yakayı ele verdi

İstanbul'un Neronları yakayı ele verdi.17381
  • Giriş : 04.02.2008 / 23:10:00

Demokratik Toplum Partisi Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın tutuklanmasını protesto etmek amacıyla İstanbul'da araç yaktıkları iddia edilen 7'si üniversite öğrencisi 15 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'daki araç yakma olaylarına karşı etkin önlem alma yoluna giden İstanbul Polisi, MOBESE kameraları ve istihbarat birimlerinin çalışmalarıyla eylemcilere dönük operasyon başlattı. Daha önce kundaklama olaylarına karıştıkları belirlenen ve gözaltına alınarak adli makamlara sevk edilen zanlılardan hareket eden polis, yeni olaylara karışan kundakçıları izlemeye başladı. İstanbul polisine sağlanan kameralı ve projektörlü helikopter kullanımıyla araç kundakçılarına göz açtırmayan polis, protesto amacıyla araç yaktıkları belirlenen 15 kişiyi yakaladı. Gözaltına alınan zanlıların sivil giyimli polisler tarafından takip edilerek yakalandıkları ve bu kişilerin sorguları sonunda da 7'si üniversite öğrencisi olan toplam 15 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Zanlıların kundaklama olaylarını Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın tutuklanmasını protesto etmek için gerçekleştirdikleri öğrenildi. Kartal, Bahçelievler, Ümraniye, Sultanbeyli, Bayrampaşa ve Bağcılar'da 16 aracın yakılması olaylarına karıştıkları tespit edilen zanlıların emniyetteki sorguları devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious