İstanbul'un ulaşım zirvesinden notlar

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ulaşım Sorunları toplantısında taleplerini dile getirdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul trafiğinin ele alındığı toplantı İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, İstanbul Valisi Muammer Güler, Kadir Topbaş ve ilgili bürokratların katılımı ile gerçekleştirildi. İki saat süren toplantının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Toplantıda bütün kurumların kendileri açısından değerlendirmelerini yaptıklarını söyleyen Kadir Topbaş, "Biz çalışmalarımızdan bahsettik, taleplerimizi dile getirdik." dedi. Bir ortak komisyon kurulduğunu söyleyen Topbaş, bu alt komisyonun çalışmaları yürüteceğini söyledi. Komisyonun hemen yapılabilecekleri kısa dönemde, orta ve uzun vadede programlamasını yapacağını belirten Topbaş, komisyon çalışması sonrasında tekrar biraraya geleceklerini kaydetti.

İlk etapta ne gibi çalışmaların gerçekleştirileceği ile ilgili detaylara girmeyeceğini, bunları İçişleri Bakanı Abdulkadir Bakan Aksu'nun açıklayacağını söyleyen Topbaş, "Biz taleplerimizi yaptık. Komisyon da çalışmalarını yürütecek" dedi. Bu toplantıda bütün taleplerin dile getirildiğini anlatan Topbaş, "Doğru veya yanlış değerlendirilmesi yapılmadı. Bütün talepler çakıştırılacak. Öngörüler çakıştırılacak. Bunlar içerisinden hemen yapılabilecek olanlar kısa vadede hayata geçirilecek. Diğer konular da orta ve uzun perspektifte uygulanacak." şeklinde konuştu.

Kısa vadede neler olabileceği ile ilgili soruya Topbaş, "Çok acil karar alınacak durumlar olacaktır. Okulların açılışında aldığımız birtakım tedbirler gibi." şeklinde yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious