İşte 15 şehit veren Aktütün

İşte 15 şehit veren Aktütün.10074
  • Giriş : 05.10.2008 / 17:37:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:03:43

Genelkurmay, Aktütün Karakolu'nun bulunduğu bölgenin görüntülerini basına dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Genelkrumay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Karakolu'na düzenlenen ve 15 askerin şehit olduğu terör saldırısında 2 askerin halen kayıp olduğunu söyledi. Orgeneral Iğsız, yaptıkları çalışmalarda 2 askerin büyük ihtimalle şehit olduklarını düşündüklerini ifade eti. 

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, düzenlediği basın toplantısıyla Aktütün Jandarma Karakolu'na düzenlenen terörist saldırıya ilişkin medyanın Ankara temsilcileri ve savunma muhabirlerine bilgi verdi. Genekurmay Karargahı İnönü Salonu'nda 1 saat 40 dakika süren toplantıda Orgeneral Iğsız, bugüne kadar üç kez saldırıya uğrayan ve 43 şehidin verildiği Aktütün'ün karakolun 300 metre aşağıya taşınacağını bildirdi.

Bu kararın geçen sonbahar ayında alındığını ve bu yılın Haziran ayında çalışmalara başlanıldığını belirten Iğsız, arazinin engebeli ve kayalık olması nedeniyle makinaların zor şartlarda düzeltme işlemi yaptığını bu biter bittmez inşaata başlanılacağını kaydetti. Iğsız, 15 askerin şehit olduğu saldırıda 2 askerin ise halen kayıp olduğunu belirterek, " Elde edttiğimiz emaraler sonucu bu askerlerin büyük ihtimalle şehit olduklarını düşünüyoruz. Saldırının olduğu yer kayalık olduğu için yaralanarak kayalıklardan düşmüş olabilirler. Arama çalışmalarımız sürüyor" dedi. 

Iğsız, 13 askerin teröristlerin attığı havan topundan saçılan şarapnel parçaların nedeniyle şehit olduğunu kaydetti.Yaralı askerlerin durumu hakkında da bilgi veren Iğsız, 2 askerin ağır yaralı olduğunu ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığını, diğerlerinin durumun ise iyi olduğunu söyledi.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*