İşte 28 gol yiyen kaleci

  • Giriş : 10.02.2007 / 00:00:00

Aydın’da geçen hafta oynanan bir amatör maçta atılan 28 gol ve ortaya atılan şike iddiaları gündeme bomba gibi düştü...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aydın Birinci Amatör Ligi’nde Play-Off’a yükselme mücadelesi veren Karpuzlu Belediye, Tarım Sanayi’yi 28-0 yenmiş ve Kardeşköy’ü 19-2 mağlup eden Kızılcaköy’ü averajla geride bırakmıştı. Bu olay sonrasında şike iddiaları ortaya atılmış, ancak sonuçlar Tertip Komitesi tarafından tescil edilmişti. FANATİK Gazetesi, Aydın’da 28 gollü maçın kahramanlarıyla buluştu ve olayı yorumlarla değil,birinci kişilerin ağızlarından dinledi...

‘Tertemiz maç, 50-0 bile olurdu’

Atılan 28 golün 9’una imzasını koyan Karpuzlu Belediye’nin genç golcüsü Onur Ak ise, “Şike iddialarını ortaya atanlar herhalde maçı izlemedi. Kaçırdıklarımız gol olsa, maç 50-0 biterdi. Rakibimiz Play-Off’a çıkamadığı için ortalığı karıştırıyor. Temiz bir galibiyet aldık, kimse lekelemesin. Daha önce bir maçta 6 gol atmıştım, bu sayıyı 9’a çıkardım. Bu gayet doğal. Bir gün profesyonel olmak istiyorum'' dedi.

‘Çarşıya çıkamıyorum’

Karpuzlu maçına kaleci olarak çıkan libero Şaban Malkoç, Çine’de ailesi ile birlikte hayvancılık yaparak geçiniyor... 18 yıldır Futbol oynadığını söyleyen Malkoç, olayla ilgili, “Herkes şike var diyor, ama karşımızda güçlü bir takım vardı. 28 gol yemek utanç verici ama, bir penaltı ve en az 20 de yüzde yüz gol kurtardım. Şimdi çarşıya bile çıkamıyorum. “Bana ‘O kadar gol yenir mi?’ diyecekler diye insanlardan utanıyorum. Kendimi feda ettim'' diye konuştu.

‘Rakip zayıf olunca...’

Tarım Sanayi’yi Onur Ak (9), Yasin Çetinkaya (7), Ercan Erten (3), Ahmet Can (3), İlker Akçay (3), Mevlüt (2) ve Salih’in golleriyle 28-0 mağlup edip, Play-Off’a yükselen Karpuzlu Belediyespor’da genel kaptan Ali İhsan İbiş, şike söylentilerine aldırış etmediklerini söyledi. İlk maçta Tarım Sanayi’yi 7-0 yendiklerini ve futbolcularını daha fazla atmamaları konusunda uyardıklarını söyleyen İbiş, “Çok güçlü bir takımımız var. Muğla ve İzmir’den birçok profesyonel takım, oyuncularımızla ilgileniyor. Rakibimiz son maça zaten 10 kişiyle gelmişti. İlk yarı tamamlanmadan iki kişi sakatlanınca 8 kişi kaldılar. Bizim aldığımız sonuç gayet normal. Esasen, iddiaları ortaya atan Kızılcaköyspor’un 19 gol attığı takım, bizi kendi evimizde yenebilecek güçteydi. Sorgulanması gereken konu bu'' diye konuştu.

‘Şike değil, gücümüz bu’

28 gol yiyen Tarım Sanayi’nin Başkanı Evran Kıvrak da, zor durumda olduklarını ve alınan yenilgide herhangi bir çıkarlarının olmadığını söyledi. “İncirliova maçından sonra, ligde iddiamız kalmayınca takımı dağıttık'' diye söze başlayan Kıvrak, “Maçlara B Genç takımla çıkıyorduk. Hatta futbolcularımız A Takım, A Genç ve B Genç’te oynuyor. 19 kişilik kadromuzun 9 oyuncusunu Çine’de Uyanspor’la oynanacak B Genç maçına yolladık. 10 kişi de Karpuzlu maçına gitti. Hatta liberomuz Şaban, kaleci olarak oynadı. İki oyuncumuz sakatlanınca 8 kişi kaldık. Rakibimiz zaten güçlüydü. Aldığımız yenilgi normal karşılanmalı'' açıklamasını yaptı. B Genç takımın da 10-1 yenildiğini ifade eden Kıvrak, “94-95 sezonunda da yine benzer sıkıntılar içindeyken Aydın amatör takımına 26-1 yenildik'' diyerek, örnekleme yaptı.

Federasyon ‘dur’ dedi

Futbol Federasyonu, Aydın Birinci Amatör Küme’de Play-Off maçlarının askıya alınması konusunda Aydın ASKF’ye bir yazı gönderdi. Tertip Komitesi tarafından tescil edilen Karpuzlu Belediye-Tarım Sanayi ve Kızılcaköy-Kardeşköy maçlarının, basında çok geniş yer bulunmasına işaret edilen yazıda, Play-Off maçlarının ikinci bir tarihe kadar dondurulduğu bildirildi. ASKF Başkanı Baki Aslantaş, Şike Araştırma Komisyonu’nun, iki maçla ilgili bir soruşturma yapmasının gündemde olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious