İşte ADL'nin özür mektubu

İşte ADL'nin özür mektubu .7701
  • Giriş : 25.08.2007 / 09:28:00

ADL ulusal direktörü, Erdoğan'a gönderdiği mektupta özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD'deki Yahudi kuruluşu Anti-Defamation League (ADL-İftira ve İnkara Karşı Mücadele Birliği) ulusal direktörü Abraham Foxman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektupta, kuruluşunun son günlerde Türk liderlerine ve halkına yaşattığı acıdan derin üzüntü duyduğunu belirtti.

ADL'in mektubunda Foxman, amaçlarının kesinlikle Türkiye'yi incitmek olmadığını ve ilişkilerin güçlenmesi için çaba göstermeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Mektubun tam metin tercümesi söyle:

"Sayın Başbakan,

Size bu çok zor zamanda yazarak, son günlerde sizde ve Türk halkında yol açtığımız acıdan dolayı duyduğumuz derin üzüntüyü dile getiriyorum. Geçmişte, Türkiye ile ilişkimizde ortaya çıkan bazı kayda değer engelleri aştık, ve sizin hükümetinizle ve sizden önceki hükümetlerle yakın ve sıcak bir ilişki geliştirmiş olmamız, ADL için en yüksek şereftir.

Size, hükümetinize ve Türk halkına en üst düzeyde saygı duyuyoruz. Dolayısıyla ADL'i, teşkilatımıza derin ve kalıcı zarar vermekle tehdit eden çok zor bir durumdan kaynaklanan son olaylar neticesinde dostluğumuzun sıkıntıya girdiğini bilmek, iki misli acı verici. Niyetimiz, kesinlikle Türk halkını ve liderlerini incitmek veya utandırmak değildi.

Bizim güçlü arzumuz, dostluğumuzu derinleştirmektir. Yahudi halkına ve Türkiye'ye çok iyi hizmet eden ilişkilerimizi güçlendirmek için yollar bulmaya devam etmeyi üstleniyoruz ve bütün halklar arasında anlayış, saygı ve hoşgörüyü ilerletmek için sizinle çalışmamızın devam etmesini bekliyoruz.

Saygı ve takdirlerimle,

Abraham Foxman

Ulusal Direktör

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious