İşte 'Ak Partiliyim' demenin yolu: Turuncu kartvizit

İşte 'Ak Partiliyim' demenin yolu: Turuncu kartvizit.11480
  • Giriş : 15.09.2007 / 12:27:00

İktidara yakın olduğunu kanıtlamak için kartvizitle mesaj veriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazı işadamları da iktidara yakın olduğunu kanıtlamak için farklı yollar seçiyor. Bu iktidar döneminde 'sizdenim' demenin yolu renk oldu. AKP'nin ikinci kez tek başına iktidara gelmesi de bazı işadamlarını harekete geçirdi. Kamu ve belediyelerle daha fazla iş yapmak isteyen işadamları seçim döneminde AKP'yi simgeleyen turuncuyu kullanmaya başladı.

KAĞITLAR DA DEĞİŞİYOR

Son birkaç haftada AKP'yi simgeleyen turuncuyu kartvizitlerinde kullanan işadamı sayısı hızla artıyor. Özellikle AKP'li belediyelerle çalışan şirket sahibi ve yöneticilerinin kartvizitlerini turuncu renkte bastırdıkları ya da turuncuyu vurgulayan renk kombinasyonları kullandıkları belirtiliyor.

İstanbul'un önemli ilçelerinden AKP'li bir belediye başkanının oğlu, 'Hem kendi iş çevremde hem de belediyede iş yapanlara baktığımda cebinde turuncu renkte kartvizit taşımayan kalmadı. Açık açık 'AKP'liyim' demek uygun olmayacağı için içinde turuncu renk, logo ve şerit bulunduran kartvizitler moda oldu' dedi.

İKİ KARTVİZİT TAŞIYAN DA VAR

Öte yandan işini şansa bırakmak istemeyen bazı işadamları da ceplerinde iki ayrı kartvizit taşıyor. Bir matbaa sahibi 'AKP'li olmayan ancak bu nedenle de iş kaybetmek istemeyen işadamları da iki ayrı kartvizit bastırıyor. AKP'lilere turuncu kartvizitini veriyor, diğer işlerinde de normal kartvizitini kullanıyor' dedi.

TURUNCU OLSUN 5 KURUŞ FAZLA OLSUN

İstanbul'da şirketlere kartvizit ve görsel malzeme tasarlayıp basan Sedef Ajans'ın sahibi Ayhan Çetintaş ise 'kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun sözü, turuncu olsuna' dönüştüğünü belirtiyor. Çetintaş, önce kartvizitle başlayan taleplerin daha sonra şirket logosu, diğer basılı malzemelere de sıçradığını belirtiyor. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin de 'sadece kartvizitle kalsa iyi, işadamları AKP'ye yakın görünmek için giyim tarzlarını da değiştirdi. Kilit noktalardaki AKP'lilerin buluştuğu kahveler ve restoranlara giderek 'biz de sizdeniz' mesajı veriyorlar dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious