İşte AKP'nin savunma metni

İşte AKP'nin savunma metni.37662
  • Giriş : 23.04.2008 / 08:22:00

Çiçek, kapatılma davasına ait savunma metnini zarfından çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cemil Çiçek,kapatılma davasında Anayasa Mahkemesi'ne vereceği savunma metnini zarfından çıkardı.

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, partisinin dünkü grup toplantısında Başbakan Erdoğan’ın konuşmasının sonuna doğru AKP’nin kapatılma davasında Anayasa Mahkemesi’ne vereceği savunma metnini zarfından çıkarıp okumaya başladı.

"Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’na" diyerek başlayan yazının konu bölümünde "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 14.3.2008 günkü iddianamesine karşı cevaplarımız" yer alıyor. Yazının başlığı ise "Genel olarak iddianamenin yaklaşım yanlışlıkları" olurken, birinci sayfasında şu değerlendirmeler bulunuyor:

ÖZENSİZ "İddianame baştan sona okunduğunda ilk göze çarpan husus çok özensiz ve düzensiz bir şekilde kaleme alınmış olmasıdır. Gerçekten yüzde 70’i Cumhuriyet Gazetesi esas alınarak, kalan bölümleri de yine değişik gazete küpürlerine dayanılarak hazırlanmıştır. Yapılan tekzipler, açılan davalar, mahkeme kararları hiç dikkate alınmadan, televizyon programlarında yapılan tartışmaların CD’lerine doğrudan bakma zahmetine katlanmadan günlük bir gazetede çoğu kez çarpıtılarak verilmiş haberlerin ve köşe yazarlarının kasıtlı yazılarını "makaslama" ve "cımbızlama" yöntemleriyle delil hanesine koyup, "klasörleri dolduran deliller" görüntüsünü vererek iddianame kaleme alınmıştır."

AKP'nin savunma metnini, partinin önemli isimlerinden ve hukukçu kimlikleriyle öne çıkan Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Burhan Kuzu, Ahmet İyimaya, Dengir Mir Mehmet Fırat ve Sadullah Ergin hazırladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious