İşte Antalya'daki patlamanın nedeni

İşte Antalya'daki patlamanın nedeni.9796
  • Giriş : 28.02.2009 / 16:29:00

Yangın, tezgah altında biriken gazın, karpitin yeniden yakılması üzerine alev alması sonucu başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Tonbul, olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamayı gerektirecek harici bir bulguya rastlanmadığını belirtti. Tonbul, "Şu an itibarıyla burada görünen iş kazası ihtimalidir. Zaten burası kaynak atölyesi. Görgü şahitleri de verdikleri ilk ifadede patlamanın kaynak yapımı sırasında olduğunu iddia etmektedirler" dedi.

AA muhabirinin, görgü şahitlerinden aldığı bilgiye göre de patlama şöyle meydana geldi:

"Mehmet ve Ahmet Olcay'a ait atölyede, karpit kazanının "Şalama" olarak adlandırılan hortum ucunun açık unutulması sonucu asetilin ve oksijen gazı metal tezgah altında birikerek, sıkıştı. Atölye çalışanlarının bir süre sonra yeniden karpit kazanını çalıştırması üzerine tezgah altında sıkışan gaz patladı. Patlamanın etkisiyle tezgah önce tavana, sonra da yandaki bir dükkana tamir amacıyla getirilen bir taksiye çarptı. Taksi çarpmanın etkisiyle büyük oranda hasar gördü.

Patlamanın etkisiyle atölye sahipleri Mehmet ve Ahmet Olcay ile bu dükkana motosikleti için bir parça yaptırmak üzere gelen Ümit Beselle, Muhammet Coşkun, Halil Atan (48), Yunus Kavuncu (51) ve Mustafa Arslan yaralandı.

Yaralılar, Antalya Eğitim ve Araştırma, Atatürk Devlet ve Akdeniz Üniversitesi Hastanelerine kaldırıldı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırılan ve ayak bileğinden aşağısı koptuğu bildirilen Mehmet Olcay ile Ümit Beselle'nin hayati tehlikelerinin bulunduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*