İşte BlackBerry Thunder

İşte BlackBerry Thunder.11982
  • Giriş : 09.07.2008 / 17:55:00

Aylardır dedikodusu yapılan BlackBerry Thunder 9500'ün yeni resimleri, ne tam da iPhone 3G çıkmak üzereyken internete sızdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yüzde yüz dokunmatik, BlackBerry Touch UI OS'nin yeni bir sürümünü kullanacak Thunder 9500 isimli yeni bir BlackBerry modelinin çıkacağı haberi, bir süredir internette dolaşıyordu.

Ancak, teknoloji meraklılarının sohbetlerin, piyasaya çıkmasına günler kalan iPhone doldurmaya başlayınca, BlackBerry üreticisi RIM de akıllıca bir hareket yaparak, Thunder 9500'ün bir kısım kaliteli fotoğraflarını basına sızdırdı. Bu esnada, cihazın birtakım başka özellikleri de belli oldu.

BlackBerry Bold adı verilen 624 MHz'lik bir işlemci üzerinde çalışan BlackBerry Thunder 9500'ün, başlıca avantajı, "kırma" bir bağlantı sisteminden yararlanacak olması.

Hem GSM hem EV-DO şebekeleri üzerinde çalışan Thunder 9500, EDGE/HSPA destekleyecek ve kendiliğinden GPS'li olacak.

Thunder 9500'ün 2.5 inçlik, 360 x 480 çözünürlüklü dokunmatik bir ekranı bulunuyor.

Ayrıca, iPhone'un tarayıcısı Safari ile rekabet için cihazın internette gezinme yeteneklerine sıkı bir çeki düzen verilecek.

Çokluortam konusunda ise, yeni telefonun piyasaya çıkışı ile birlikte, Apple'ın iTunes'una benzeyen bir sanal müzik dükkanı açılacak ve kullanıcılar, telefonlarını kullanarak doğrudan müzik indirebilecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*