İşte bu hafta vizyona giren filmler!

İşte bu hafta vizyona giren filmler!.12810
  • Giriş : 17.04.2009 / 21:13:00

Bugün sinemalarda 5 yeni film gösterime girdi. Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tarık Akan ile Şerif Sezer'in baş rolünü üstlendiği ''Deli Deli Olma'', sinemalarda. Ben Affleck ve Russell Crowe'un kamera karşısına geçtiği ''Devlet Oyunları/State of Play'' gösterime girdi. ''Pembe Panter'' serisinin Steve Martin ile Jean Reno'nun rol aldığı yeni filmi ''Pembe Panter 2/Pink Panther 2'' seyirciyle buluştu. Atalay Taşdiken'in yönettiği ''Kız Kardeşim: Mommo'' ile macera fantastik film film ''Ay Prensesi/The Secret of Moonacre'' haftanın diğer yeni filmleri...

Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle...
Deli Deli Olma

Tarık Akan ile Şerif Sezer'in baş rolünü üstlendiği ''Deli Deli Olma'' seyirciyle buluştu. Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu'nun üstlendiği filmde, Akan ile Sezer'e, Barış Üregül, Deniz Arna, Levent Tülek, Zuhal Topal ile Cemile Nihan eşlik ediyor. Senaryosunu Hazel Sevim Ünsal'ın kaleme aldığı filmin konusu şöyle:

93 Harbi sonrasında Çar'ın Rusya'da yaşamasını istemediği Malakan kavminin bir kısmı Kars'a göçe zorlanır. Göç edenler arasında Mişka'nın ailesi de vardır. Bir zamanlar köyün değirmenini işleten Mişka, modern makineler çıktıktan sonra maddi sıkıntıya düşmüştür. Köyün huysuz ihtiyarı Popuç, Mişka'dan nefret eder. Köylüler barışçı, yardımsever Mişka ile Popuç arasında kalmışlardır. İki yaşlı geçmişlerini sorgularlar.
Devlet Oyunları / State of Play

''Devlet Oyunları/State of Play'' adlı film gösterime girdi. Kevin MacDonald'ın yönettiği filmin oyuncuları Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Helen Mirren ve Jason Bateman. Dram-gerilim türündeki filmin öyküsü şöyle:
Stephen Collins, savunma harcamalarını denetleyen komitenin başkanıdır. Asistanı ve metresinin vahşice öldürülmesi üzerine sırlar ortaya çıkmaya başlar. Stephen'ın eski arkadaşı, gazeteci McCaffrey olayla ilgilenmeye başladığında acımasız editörü de olayı araştırmasını ister. Katilin kimliğine yaklaştıkça ülkenin güç dengelerini sarsacak bir tehdit oluşmaya başlar.

Pembe Panter 2 / Pink Panther 2

''Pembe Panter'' serisinin Steve Martin ile Jean Reno'nun rol aldığı yeni filmi ''Pembe Panter 2/Pink Panther 2'' seyirciyle buluştu. Yönetmenliğini Harald Zwart'ın üstlendiği oyuncuları Steve Martin, Jean Reno, Alfred Molina ve Emily Mortimer. Film, aralarında paha biçilmez Pembe Panter Elması'nın da olduğu efsanevi hazinelerin dünyanın dört bir yanında çalınmaya başlamasının ardından Başmüfettiş Dreyfus Clouseau'nun harekete geçmesini konu alıyor.

Kız Kardeşim: Mommo

Atalay Taşdiken'in yönettiği ''Kız Kardeşim: Mommo'' vizyona girdi. Elif Bülbül, Mehmet Bülbül, Mustafa Uzunyılmaz ve Mete Dönmezer'in rol aldığı filmde babalarının yeni karısı onları istemediği için dedelerinin yanında kalan 9 yaşındaki Ali ile kız kardeşi Ayşe'nin öyküsü anlatılıyor.

Ay Prensesi / The Secret of Moonacre

Macera fantastik film ''Ay Prensesi/The Secret of Moonacre'', haftanın diğer yeni filmi. Gabor Csupo'nun yönettiği film, sihir ve maceranın bir arada olduğu bir masal...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*