İşte bu liste de bağımsız adayların

İşte bu liste de bağımsız adayların.11565
  • Giriş : 05.06.2007 / 01:51:00

22 Temmuz'da yapılacak genel seçimlere katılacak bağımsız adayların başvuru süresi sona erdi. Mesut Yılmaz ve Muhsin Yazıcıoğlu bağımsız giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Eski Başbakan Mesut Yılmaz Rize'den bağımsız milletvekilliği için başvuruda bulundu.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan bağımsız milletvekili adaylığı için başvurdu.

Çeşitli illerden başvuruda bulunan adayların isimleri şöyle:

RİZE:
1-Mesut Yılmaz,
2-Hikmet Çelenk -

SİVAS:
1-Muhsin Yazıcıoğlu
2-Adnan Koç
3-Taner Özmen

KAHRAMANMARAŞ:
1-Hilmi Şahballı
2-Kemal Yavuz
3-Ali Özdemir
4-İlter Kuşoğlu
5-Beyhan Bakdur
6-İbrahim Öztürk
7-Maşallah Biçici
8-Ahmet Arslan
9-İbrahim Çiçek
10-Halil Kodaz
11-Mahmut Özbek

ADIYAMAN:
1-Abuzer Ataman
2-Faruk Artaş
3-Metin Karalök
4-Ahmet İnan
5-Celal Topkan
6-Sait Doğan
7-Hamza Dolaşkan
8-Mehmet Doğan

KİLİS:
1-Hasan Aslan
2-Abdulkadir Soybay -

ESKİŞEHİR:
1-Sabahattin Doğan
2-Hüseyin Çetin
3-Hüsnü Kovancı
4-Filiz Uluçelebi
5-Ahmet Eryürük
6-Davut Tuncer
7-Hamza Abay
8-Ali Akyüz
9-Ali Koçak -

BİLECİK:
1-Gültekin Cici -

TOKAT:
1-Kadim Durmaz
2-Metin Güldere
3-Yaşar Gençay
4-Duran Demirkıran
5-Necmi Uygun -

ZONGULDAK:
1-Musa Civa -

BARTIN:
1-Erhan Köyyeri
2-Mustafa Bülent Kurnaz -

KARABÜK
1-Aşkın Güven
2-Ziya Yaşar
3-Cevat Erdoğan
4-Hikmet Sivri
5-Cemal Mızrak
6-Rüfat Küçükyılmaz. -

DÜZCE:
1-Celalettin Şahin
2-İsmail Çelebi -

ELAZIĞ:
1-Hasan Esen
2-Yusuf Biçer
3-Serap Mutlu -

YOZGAT:
1-Kadri Necdet Erkmeniş
2-Tayyar Güneri
3-Levent Akyollu
4-Müteahhit Veli Yılmaz
5-Ahmet Vedat Soylu
6-Osman Güzel -

UŞAK:
1-Metin Akın
2-Adem Eker, -

DENİZLİ:
1-Hasan Öner,
2-Nebi Ebci,
3-Ali Aslan
4-Ali Fuat Uslu
5-Abdil Karlıoğlu
6-Hasan Çetin
7-Rasim Bulut
8-Ayşe Lerzan Süzük
9-Mehmet Efe. -

KOCAELİ
1-Abdülkadir Ceylansarı
2-Yılmaz Pospor
3-Nemi Özbay
4-Cavit Keskin
5-Engin Turan
6-Levent Bakkal
7-Fevzi Bilge
8-Erdoğan Turan
9-İsmail Yılmaz
10- Tahsin Beşbaş
11- Köksal Gök
12- Mustafa Avcı
13- Ahmet Yücel Çiftçi
14- Yaşar Sezgin
15-Abdülbaki Yıldırım
16-Nevzat Allahverdi -

TRABZON
1-Tayfun Çavuş,
2-Mehmet Tarakçı
3-Hilmi Avcı,
4-Ali Rıza Yılmaz,
5-İsmail Kılıç,
6-İnci Emirzeoğlu,
7-Erol Ulusoy
8-Hüseyin Karahan
9-Selamettin Tellioğlu
10-Ufuk Asıliskender,
11-İsmail Taflan
12-Yusuf Ziya Alpdündar

GİRESUN:
1-Rasim Zaimoğlu
2-Orhan Patan,
3-Mehmet Turan
4-Harun Karagöz,
5-Abdulkadir Veisoğlu,
6-Öner Tekin

GÜMÜŞHANE:
1-Aydın Mutlu
2-Vecdet Ertek
3-Uğur Aslan,
4-Hüsrev Özel

ARTVİN:
1-Hakkı Topçu
2-Sevinç Sarıahmetoğlu -

KONYA:
1-Şahin Büyükyıldırım
2-Muttalip yıldız
3-Gürcan Kallemoğlu
4-Mehmet Emin Güneri
5-Selahattin Cizrelioğlu
6-Ali Gürbüz Dayıoğlugil
7-Atilla Odabaş
8-Tahir Topaloğlu
9-Cemal Dalgıç
10-Mustafa Bağcı
11-Emrullah Parmaksız
12-Hacı Ali Karagöz
13-Ayhan Bilgen
14-Hüseyin Arı
15-İbrahim Vapurcu
16-Ali Kaval
17-Ahmet Akkirpikler -

KARAMAN:
1- Mehmet Hakan Bilgin
2-Hüseyin Koca -

AKSARAY:
1-Mahmut Öztürk,
2-Ali Çetin
3-Fatih Mehmet Gelişen

ADANA:
1-Ateş Cumali Şengül,
2-Kerem Gümüşsoy,
3-Muhlis Aydemir,
4-Sait Akın,
5-Candemir Mansuroğlu,
6-Tevfik Bülent Güreken,
7-Abdurrahman Boztaş,
8-Mustafa Uslu,
9-Ekrem Erol,
10-Ertuğrul Kişial,
11-Hasan Fehmi Songür,
12-Şerafettin Faruk Gizer,
13-Serpil Yıldız,
14-Sıddık Akkaymak,
15-Nazmi Gür,
16-Halil Akyürek,
17-Recai Bulurlar,
18-Halil Rüzgar,
19-Atilla Puliç,
20-Mustafa Süha Aşlamacı,
21-Ali İhsan Özcan. -

OSMANİYE:
1-İbrahim Yener
2-Gazi Acem. -

AYDIN:
1-Yaşar Gökbulut
2-Sedat Karataş
3-Hilmi Salbaş
4-Yaşar Bandırma
5-Tacettin Karagöz
6-Mehmet Aksel,
7-Asım Kölecik
8-Kerim Özbekler -

SAKARYA:
1- Ali Yüksel
2- Cemalettin Kurt
3- İsmail Balkış
4- İshak Rendecioğlu
5- Recai Dursun
6- Mehmet Bayram
7- Burhan Aygün

VAN:
1-Kazım Alaş
2-Galip İlhaner
3-Uğur Vahit Emiroğlu
4-İhsan Rua
5-Hamit Acar
6-Yakup Akın
7-Mevlit Kaya
8-Özdal Üçer
9-Fatma Kurtalan
10-Sayim Kartal
11-Mehmet Çomak
12-İbrahim Kaya
13-Emin Muçir
14-Fetullah Gültepe
15-Ayşegül Erdinç
16-Hayrullah Tanış
17-Ahmet Özer

AĞRI:
1-Murat Öztürk
2-M. Naci Kutlay
3-Hüseyin Yılmaz
4-Hikmet Eraslan
5-Mustafa Korkusuz
6-Kemalettin Koçak
7-Serhan Kurtuluş Erhan

HAKKARİ
1-Cahit Aybar,
2-Çeto Özel
3-Esat Canan
4-Hetem İke
5-Seferi Yılmaz
6-Sabahattin Suvağcı
7-Hamit Geylani
8-Hasan Ümit
9-Mehmet Kaval -

SİİRT:
1-Hasan Öner Yıldız
2-Surur Sultanoğlu
3- Reşit Deli
4-Bilal Veysi Yaşar
5-Yaşar Demir
6-Remzi Yücel
7-Mehmet İhsan Aydın
8-Cemal Silah
9-Osman Özçelik
10-Fevzi Sevgili
11-Mehmet Ertük -

ISPARTA:
1-Hasan İsa Güneşsever
1-Hüseyin Enginar
3-Mehmet Bilir -

BALIKESİR:
1-Şefik Tuna
2-Hüseyin Çakın
3-Refik Kırlı
4-Fahri Şahin
5-Hüseyin Anaral
6-Mehmet Varol
7-M. Ali Özcan
8-İsmet Şahin
9-Nadir Karaağaç
10-A. Turan Güneş
11-Ahmet Çelik -

KÜTAHYA:
1-Hamdi Öztüfek
2-Atila Uğur
3-İclal Nimsi
4-Ziyaettin Tokyay
5-Yaşar Horata
6-Ali İhsan Özden -

YALOVA:
1-Altan Sağdınç
2-Servet Coşar
3-Hüseyin Özaltın
4-Mine Aygören
5-Ahmet Deniz
6-Süleyhan Baran -

SAMSUN:
1-Ekrem Özbey
2-Onur Akın
3-Mehmet Kaya
4-İbrahim Ersöz
5-Beşir Akın
6-Haydar Yıldız
7-Cemal Uyar
8-Bilal Şahin
9-Avni Yılmaz
10-Haşim Yıldız -

ORDU:
1-Adnan Temel
2-Nurettin İslam
3-Bülent Akyürek
4-İsmail Güney
5-Cahit Işık
6-Hasan Güzel
7-Muhammet Serhan Taşçı
8-Ali Şahin Bacınoğlu -

AMASYA:
1-Abdurrahman Sezgin
2-Nurullah Çolak
3-Ergüven Ayan

BİTLİS:
1-Rıza Başdaş
2-Mehmet Nezir Karabaş
3-İsmet Hisar
4-Mahmut Celadet Gaydalı
5-Seracettin Bitlisli
6-Hikmet Altılar
7-Muhsim Bayrak
8-Muhammet Sabır Çevik -

BURDUR:
1-Ethem İşler -

ANTALYA:
1-İbrahim Taştan
2-Halit Yılmaztürk
3-Adem Celep
4-Seyit Fazıl Akdemir
5-Çetin Yavuncu
6-Süleyman Aktaş
7-İsmet Eren
8-Mustafa Özbudak
9-Can Cansın
10-Talat Ayhan
11-Rıza Özen
12-Rasim Küçük
13-Seçmen Mutlu
14-Kubilay Döşeyen
15-Ayhan Görgülü
16-Hasan Namal
17-Yüksel Hanalp
18-Mehmet Ali Çam
19-Ömer Yalçın
20-Emin Gündoğan -

EDİRNE:
1-Tuna Bekleviç
2-Erkan Solakoğlu -

KIRKLARELİ:
1-Celal Pala
2-Ahmet Ethem Oruç -

TEKİRDAĞ:
1-Metin Algül
2-Mustafa Kırcalı
3-Fevzi Perver
4-Mehmet Uz
5-Hilmi Karaoğlun
6-Hasan Evren -

AFYONKARAHİSAR:
1-Menderes Koçak
2-Ali Yılmaz
3-Lokman Yarımay
4-Halil Kılınç
5-Veysel Bakırcı
6-Cemil Çoker -

BATMAN:
1-Hasan Bayındır
2-İsmet Topkan
3-Suat şen
4-Turhan Taşdemir
5-Davut Turan
6-Selahattin Aslan Buğul
7-Raci Eği
8-Hüseyin Akkoyun
9-Mehmet İçyer
10-İbrahim Geylani
11-Bengi Yıldız
12-Ayla Akad -

ÇANKIRI:
-Hasan Hüseyin Kuşcu

DİYARBAKIR:
1-Süleyman Ergin
2-Vakıf İşler
3-Talha Ekinci
4-Mustafa Ertürk
5-Mehmet Aydın
6-Rahmi Koçal
7-Kenan Çekiç
8-Yıldız Namdar
9-Murat Şenyiğit
10-Mustafa Üzülmez
11-Orhan Saygın
12-Murat Kaya
13-Cevdet Altundal
14-İbrahim Hacı Ensarioğlu
15-Çetin Yıldırım
16-Mustafa Sezgin Tanrıkulu
17-Resul Erdem
18-İbrahim Aksöz
19-Mehmet Azat Kayan
20-Mahmut Oruç
21-Nil Hayal Demirkazık
22-Enver Sungur
23-Mehmet Reşat Çelik
24-Sebğetullah Seydaoğlu
25-Sedat Yurtdaş
26-Mehmet Hatip Dicle
27-Selahattin Demirtaş
28-Aysel Tuğluk
29-Gültan Kışanak
30-Faruk Taşin
31-Akın Birdal
32-Ahmet Bilgin
33-Nihat Arif Tekin
34-Muzaffer Toy
35-Nursel Aydoğan
36-Yücel Yentürk
37-Mehmet Emin İncel
38-Yılmaz Acu
39-Nevzat Özdemir -

ŞANLIURFA:
1-Ahmet Bayuk
2-Hülya Yalçın
3-Muhittin Demir
4-Mehmet Yıldız
5-Mustafa Uzun
6-Musa Akçan
7-Seyit Eyyüpoğlu
8-Ebul Muhsin Asımoğlu
9-Mahmut Yılmaz
10-M.Yaşar Kömürcüoğlu
11-Hasan Bulut
12-Abdülkerim Yıldız
13-İbrahim Ayhan
14-İbrahim Binici
15-İbrahim Tatlı
16-Adilmüslüm Özkan
17-Abdülhakim Ayhan
18-Aziz Yüksel
19-Mehmet Bayraktar
20-Yaşar Ballı
21-Mehmet Yalçınkaya
22-Mehmet Bekir Ayhan -

MARDİN:
1-Erhan Ademhan
2-Şükrü Kılınç
3-Ziya Tamtamış
4-Kamuran Yıldırım
5-Ahmet Türk
6-Emine Ayna
7-Süleyman Bölünmez
8-Hikmet Dinçer
9-Şahin Tatlıdede
10-Şefik Demir
11-Alaattin Yenigün
12-Fatma Bazen
13-İbrahim Barut -

GAZİANTEP:
1-Şıho Göçmen
2-Nasır Arslan
3-Orhan Are
4-Şerif Çakı
5-Abdullah Sabri Kocaman
6-Vakkas Dalkılıç
7-Şıho Karaoğlan
8-Fevzi Koçoğlu
9-Mehmet Özkaya -

ÇORUM:
1-Mehmet Okay -

BİNGÖL:
1-Zeki Börükoçin
2-Murat Varan
3-Süleyman Aytunç
4-Nuri Özmen
5-Hidayet Özdemir -

ERZİNCAN:
1-Mustafa Kul
2-Şükrü Kösen
3-Zennur Karslı -

IĞDIR:
1-Mücahit Özden Hun
2-Süleyman Taşkınsu
3-Haydar Mızrak
4-Pervin Buldan
5-Nevzat Aras
6-Osman Taka -

KAYSERİ:
1-Ahmet Ülgen
2-Veysel Taş
3-Ömer Dalkıran
4-Mustafa Yavuz
5-Ali Elgün
6-Mete Deniz
7-İsmail Topuz -

NEVŞEHİR:
1-Mehmet Özen
2-Caner Koyutürk
3-Mehmet Pınarbaşı -

NİĞDE:
1-Akın Gönen
2-Bünyamin Karataş -

KIRŞEHİR:
1-Bülent Sungur -

MERSİN:
1-Ali İçli
2-Davut Demirel
3-Nedim Gök
4-Ahmet Eser Tokatlı
5-Cemal Ünsal
6-Turgay Baydar
7-Ağan Kandemir
8-Abdullah Taçlı
9-Erkan Aritman
10-Mahmut Şentut
11-Celal Çelik
12-Murat Tek
13-Mithat Ünal
14-Mehmet Ücal
15-Sevim Kaptan Ölçmez
16-Orhan Miroğlu
17-Alpaslan Aşan
18-İzzet Uludağ
19-Ahmet Karataş
20-Yusuf Fevzi Arıcı
21-Hasan Somer
22-Orhan Köroğlu
23-Mahmut Rağbetli -

MUŞ:
1-Esat Kaya
2-Ahmet Kaya
3-Derviş Çakı
4-Nuri Yaman
5-Sırrı Sakık
6-Erkan Kemaloğlu
7-Zeki Eker
8-İhsan Coşkun -

TUNCELİ:
1-Kamer Genç
2-Hıdır Belice
3-Şerafettin Halis
4-Gülhasan Atlı
5-Zeynel Öztürk
6-Civan Metiner
7-Sinan Samat -

HATAY
1-Mahmut Aksoy
2-Mehmet Servet Akgöl
3-Cafer Kasimoğlu
4-Şaban Taze
5-Osman Kuğu
6-Merkat Kar
7-Ahmet Karasu
8-Durmuş Salar
9-Nihat Taşkın
10-Mithat Öztürk
11-Muhammet Uzun
12-Ömer Eyup Özsezen -

MANİSA-
1-Veysel Kandemir
2-Hamza Akbulut
3-Adem Yılmaz
4-Şafak Sevişlerli
5-Metin Güllü
6-Mehmet Arif Olgun
7-Erol Hergül
8-Mahmut Gökçü
9-Hüseyin Hüseyni
10-Şah İsmail Özocak
11-Mürsel Efe
12-Halil İbrahim Doğan

BURSA:
1- Adem Deveci
2- Nurbay Şahin
3- Cafer Özyurt
4- Osman Duran
5- Faruk Dergi
6- Mehmet Aziz Karaahmetoğlu
7- Rıdvan Türker
8- İbrahim Çalışkan
9- Tahir Aydın
10- Kenan Pars
11- Ömer Fedai Ayık
12- Hüsamettin Akyıldız
13- Hüseyin Armağan
14- Serpil Arslan
15- Enver Şahin
16- Alinaz Sürya Aksakal
17- Cemil Bütün
18- Ali Atayata
19- İsmail Yetim
20- Neriman Gül Eren
21- Gürkan Kaya
22- Muhammet Fatih Karışman
23- Taner İşler
24- Şerafettin Çelik
25- Öykü Evren

ERZURUM:
1- Metin Oktay
2- Nihat Yıldız
3- Harun Yıldız
4- Yakup Özdemir
5- Yusuf Yıldırım
6- Sabit Çalışır
7- Kazım Çelik
8- Kıyasettin Temelli
9- Bedri Fırat
10- Nizamettin Maskan
11- Ahmet Çelebi
12- Emrullah Önalan -

ŞIRNAK:
1-Hasip Kaplan
2-Orhan Doğan
3-Sait Çölekçi
4-Selim Sadak
5-Sevahir Bayındır
6-Abdulkadir Damar
7-Abdulmecit Acar
8-Feyzullah Aydın -

KARS:
1- Mehmet Emin Albayrak
2- Mahmut Alınak
3- Yargıç Harmankaya
4- Mehmet Cengiz -

ARDAHAN:
1- Yavuz Yılmaz -

MALATYA:
1-Cevdet Antepli
2-Nurettin Telli
3-Ali Seydi Dönmez
4-Mustafa Türk
5-İbrahim Aksoy
6-Kazım Ayaydın
7-Etem Özbay
8-Veysel Karani
9-Mahmut Karatepe -

ÇANAKKALE:
1-Yılmaz Çimen
2-Fatma Azize Şahbaz
3-Necdet Candan
4-İbrahim Akkoyun
5-Hüseyin Gür -

KASTAMONU:
1- Hayati Hamzaoğlu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious