İşte bu liste de bağımsız adayların

İşte bu liste de bağımsız adayların.11565
  • Giriş : 05.06.2007 / 01:51:00

22 Temmuz'da yapılacak genel seçimlere katılacak bağımsız adayların başvuru süresi sona erdi. Mesut Yılmaz ve Muhsin Yazıcıoğlu bağımsız giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eski Başbakan Mesut Yılmaz Rize'den bağımsız milletvekilliği için başvuruda bulundu.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan bağımsız milletvekili adaylığı için başvurdu.

Çeşitli illerden başvuruda bulunan adayların isimleri şöyle:

RİZE:
1-Mesut Yılmaz,
2-Hikmet Çelenk -

SİVAS:
1-Muhsin Yazıcıoğlu
2-Adnan Koç
3-Taner Özmen

KAHRAMANMARAŞ:
1-Hilmi Şahballı
2-Kemal Yavuz
3-Ali Özdemir
4-İlter Kuşoğlu
5-Beyhan Bakdur
6-İbrahim Öztürk
7-Maşallah Biçici
8-Ahmet Arslan
9-İbrahim Çiçek
10-Halil Kodaz
11-Mahmut Özbek

ADIYAMAN:
1-Abuzer Ataman
2-Faruk Artaş
3-Metin Karalök
4-Ahmet İnan
5-Celal Topkan
6-Sait Doğan
7-Hamza Dolaşkan
8-Mehmet Doğan

KİLİS:
1-Hasan Aslan
2-Abdulkadir Soybay -

ESKİŞEHİR:
1-Sabahattin Doğan
2-Hüseyin Çetin
3-Hüsnü Kovancı
4-Filiz Uluçelebi
5-Ahmet Eryürük
6-Davut Tuncer
7-Hamza Abay
8-Ali Akyüz
9-Ali Koçak -

BİLECİK:
1-Gültekin Cici -

TOKAT:
1-Kadim Durmaz
2-Metin Güldere
3-Yaşar Gençay
4-Duran Demirkıran
5-Necmi Uygun -

ZONGULDAK:
1-Musa Civa -

BARTIN:
1-Erhan Köyyeri
2-Mustafa Bülent Kurnaz -

KARABÜK
1-Aşkın Güven
2-Ziya Yaşar
3-Cevat Erdoğan
4-Hikmet Sivri
5-Cemal Mızrak
6-Rüfat Küçükyılmaz. -

DÜZCE:
1-Celalettin Şahin
2-İsmail Çelebi -

ELAZIĞ:
1-Hasan Esen
2-Yusuf Biçer
3-Serap Mutlu -

YOZGAT:
1-Kadri Necdet Erkmeniş
2-Tayyar Güneri
3-Levent Akyollu
4-Müteahhit Veli Yılmaz
5-Ahmet Vedat Soylu
6-Osman Güzel -

UŞAK:
1-Metin Akın
2-Adem Eker, -

DENİZLİ:
1-Hasan Öner,
2-Nebi Ebci,
3-Ali Aslan
4-Ali Fuat Uslu
5-Abdil Karlıoğlu
6-Hasan Çetin
7-Rasim Bulut
8-Ayşe Lerzan Süzük
9-Mehmet Efe. -

KOCAELİ
1-Abdülkadir Ceylansarı
2-Yılmaz Pospor
3-Nemi Özbay
4-Cavit Keskin
5-Engin Turan
6-Levent Bakkal
7-Fevzi Bilge
8-Erdoğan Turan
9-İsmail Yılmaz
10- Tahsin Beşbaş
11- Köksal Gök
12- Mustafa Avcı
13- Ahmet Yücel Çiftçi
14- Yaşar Sezgin
15-Abdülbaki Yıldırım
16-Nevzat Allahverdi -

TRABZON
1-Tayfun Çavuş,
2-Mehmet Tarakçı
3-Hilmi Avcı,
4-Ali Rıza Yılmaz,
5-İsmail Kılıç,
6-İnci Emirzeoğlu,
7-Erol Ulusoy
8-Hüseyin Karahan
9-Selamettin Tellioğlu
10-Ufuk Asıliskender,
11-İsmail Taflan
12-Yusuf Ziya Alpdündar

GİRESUN:
1-Rasim Zaimoğlu
2-Orhan Patan,
3-Mehmet Turan
4-Harun Karagöz,
5-Abdulkadir Veisoğlu,
6-Öner Tekin

GÜMÜŞHANE:
1-Aydın Mutlu
2-Vecdet Ertek
3-Uğur Aslan,
4-Hüsrev Özel

ARTVİN:
1-Hakkı Topçu
2-Sevinç Sarıahmetoğlu -

KONYA:
1-Şahin Büyükyıldırım
2-Muttalip yıldız
3-Gürcan Kallemoğlu
4-Mehmet Emin Güneri
5-Selahattin Cizrelioğlu
6-Ali Gürbüz Dayıoğlugil
7-Atilla Odabaş
8-Tahir Topaloğlu
9-Cemal Dalgıç
10-Mustafa Bağcı
11-Emrullah Parmaksız
12-Hacı Ali Karagöz
13-Ayhan Bilgen
14-Hüseyin Arı
15-İbrahim Vapurcu
16-Ali Kaval
17-Ahmet Akkirpikler -

KARAMAN:
1- Mehmet Hakan Bilgin
2-Hüseyin Koca -

AKSARAY:
1-Mahmut Öztürk,
2-Ali Çetin
3-Fatih Mehmet Gelişen

ADANA:
1-Ateş Cumali Şengül,
2-Kerem Gümüşsoy,
3-Muhlis Aydemir,
4-Sait Akın,
5-Candemir Mansuroğlu,
6-Tevfik Bülent Güreken,
7-Abdurrahman Boztaş,
8-Mustafa Uslu,
9-Ekrem Erol,
10-Ertuğrul Kişial,
11-Hasan Fehmi Songür,
12-Şerafettin Faruk Gizer,
13-Serpil Yıldız,
14-Sıddık Akkaymak,
15-Nazmi Gür,
16-Halil Akyürek,
17-Recai Bulurlar,
18-Halil Rüzgar,
19-Atilla Puliç,
20-Mustafa Süha Aşlamacı,
21-Ali İhsan Özcan. -

OSMANİYE:
1-İbrahim Yener
2-Gazi Acem. -

AYDIN:
1-Yaşar Gökbulut
2-Sedat Karataş
3-Hilmi Salbaş
4-Yaşar Bandırma
5-Tacettin Karagöz
6-Mehmet Aksel,
7-Asım Kölecik
8-Kerim Özbekler -

SAKARYA:
1- Ali Yüksel
2- Cemalettin Kurt
3- İsmail Balkış
4- İshak Rendecioğlu
5- Recai Dursun
6- Mehmet Bayram
7- Burhan Aygün

VAN:
1-Kazım Alaş
2-Galip İlhaner
3-Uğur Vahit Emiroğlu
4-İhsan Rua
5-Hamit Acar
6-Yakup Akın
7-Mevlit Kaya
8-Özdal Üçer
9-Fatma Kurtalan
10-Sayim Kartal
11-Mehmet Çomak
12-İbrahim Kaya
13-Emin Muçir
14-Fetullah Gültepe
15-Ayşegül Erdinç
16-Hayrullah Tanış
17-Ahmet Özer

AĞRI:
1-Murat Öztürk
2-M. Naci Kutlay
3-Hüseyin Yılmaz
4-Hikmet Eraslan
5-Mustafa Korkusuz
6-Kemalettin Koçak
7-Serhan Kurtuluş Erhan

HAKKARİ
1-Cahit Aybar,
2-Çeto Özel
3-Esat Canan
4-Hetem İke
5-Seferi Yılmaz
6-Sabahattin Suvağcı
7-Hamit Geylani
8-Hasan Ümit
9-Mehmet Kaval -

SİİRT:
1-Hasan Öner Yıldız
2-Surur Sultanoğlu
3- Reşit Deli
4-Bilal Veysi Yaşar
5-Yaşar Demir
6-Remzi Yücel
7-Mehmet İhsan Aydın
8-Cemal Silah
9-Osman Özçelik
10-Fevzi Sevgili
11-Mehmet Ertük -

ISPARTA:
1-Hasan İsa Güneşsever
1-Hüseyin Enginar
3-Mehmet Bilir -

BALIKESİR:
1-Şefik Tuna
2-Hüseyin Çakın
3-Refik Kırlı
4-Fahri Şahin
5-Hüseyin Anaral
6-Mehmet Varol
7-M. Ali Özcan
8-İsmet Şahin
9-Nadir Karaağaç
10-A. Turan Güneş
11-Ahmet Çelik -

KÜTAHYA:
1-Hamdi Öztüfek
2-Atila Uğur
3-İclal Nimsi
4-Ziyaettin Tokyay
5-Yaşar Horata
6-Ali İhsan Özden -

YALOVA:
1-Altan Sağdınç
2-Servet Coşar
3-Hüseyin Özaltın
4-Mine Aygören
5-Ahmet Deniz
6-Süleyhan Baran -

SAMSUN:
1-Ekrem Özbey
2-Onur Akın
3-Mehmet Kaya
4-İbrahim Ersöz
5-Beşir Akın
6-Haydar Yıldız
7-Cemal Uyar
8-Bilal Şahin
9-Avni Yılmaz
10-Haşim Yıldız -

ORDU:
1-Adnan Temel
2-Nurettin İslam
3-Bülent Akyürek
4-İsmail Güney
5-Cahit Işık
6-Hasan Güzel
7-Muhammet Serhan Taşçı
8-Ali Şahin Bacınoğlu -

AMASYA:
1-Abdurrahman Sezgin
2-Nurullah Çolak
3-Ergüven Ayan

BİTLİS:
1-Rıza Başdaş
2-Mehmet Nezir Karabaş
3-İsmet Hisar
4-Mahmut Celadet Gaydalı
5-Seracettin Bitlisli
6-Hikmet Altılar
7-Muhsim Bayrak
8-Muhammet Sabır Çevik -

BURDUR:
1-Ethem İşler -

ANTALYA:
1-İbrahim Taştan
2-Halit Yılmaztürk
3-Adem Celep
4-Seyit Fazıl Akdemir
5-Çetin Yavuncu
6-Süleyman Aktaş
7-İsmet Eren
8-Mustafa Özbudak
9-Can Cansın
10-Talat Ayhan
11-Rıza Özen
12-Rasim Küçük
13-Seçmen Mutlu
14-Kubilay Döşeyen
15-Ayhan Görgülü
16-Hasan Namal
17-Yüksel Hanalp
18-Mehmet Ali Çam
19-Ömer Yalçın
20-Emin Gündoğan -

EDİRNE:
1-Tuna Bekleviç
2-Erkan Solakoğlu -

KIRKLARELİ:
1-Celal Pala
2-Ahmet Ethem Oruç -

TEKİRDAĞ:
1-Metin Algül
2-Mustafa Kırcalı
3-Fevzi Perver
4-Mehmet Uz
5-Hilmi Karaoğlun
6-Hasan Evren -

AFYONKARAHİSAR:
1-Menderes Koçak
2-Ali Yılmaz
3-Lokman Yarımay
4-Halil Kılınç
5-Veysel Bakırcı
6-Cemil Çoker -

BATMAN:
1-Hasan Bayındır
2-İsmet Topkan
3-Suat şen
4-Turhan Taşdemir
5-Davut Turan
6-Selahattin Aslan Buğul
7-Raci Eği
8-Hüseyin Akkoyun
9-Mehmet İçyer
10-İbrahim Geylani
11-Bengi Yıldız
12-Ayla Akad -

ÇANKIRI:
-Hasan Hüseyin Kuşcu

DİYARBAKIR:
1-Süleyman Ergin
2-Vakıf İşler
3-Talha Ekinci
4-Mustafa Ertürk
5-Mehmet Aydın
6-Rahmi Koçal
7-Kenan Çekiç
8-Yıldız Namdar
9-Murat Şenyiğit
10-Mustafa Üzülmez
11-Orhan Saygın
12-Murat Kaya
13-Cevdet Altundal
14-İbrahim Hacı Ensarioğlu
15-Çetin Yıldırım
16-Mustafa Sezgin Tanrıkulu
17-Resul Erdem
18-İbrahim Aksöz
19-Mehmet Azat Kayan
20-Mahmut Oruç
21-Nil Hayal Demirkazık
22-Enver Sungur
23-Mehmet Reşat Çelik
24-Sebğetullah Seydaoğlu
25-Sedat Yurtdaş
26-Mehmet Hatip Dicle
27-Selahattin Demirtaş
28-Aysel Tuğluk
29-Gültan Kışanak
30-Faruk Taşin
31-Akın Birdal
32-Ahmet Bilgin
33-Nihat Arif Tekin
34-Muzaffer Toy
35-Nursel Aydoğan
36-Yücel Yentürk
37-Mehmet Emin İncel
38-Yılmaz Acu
39-Nevzat Özdemir -

ŞANLIURFA:
1-Ahmet Bayuk
2-Hülya Yalçın
3-Muhittin Demir
4-Mehmet Yıldız
5-Mustafa Uzun
6-Musa Akçan
7-Seyit Eyyüpoğlu
8-Ebul Muhsin Asımoğlu
9-Mahmut Yılmaz
10-M.Yaşar Kömürcüoğlu
11-Hasan Bulut
12-Abdülkerim Yıldız
13-İbrahim Ayhan
14-İbrahim Binici
15-İbrahim Tatlı
16-Adilmüslüm Özkan
17-Abdülhakim Ayhan
18-Aziz Yüksel
19-Mehmet Bayraktar
20-Yaşar Ballı
21-Mehmet Yalçınkaya
22-Mehmet Bekir Ayhan -

MARDİN:
1-Erhan Ademhan
2-Şükrü Kılınç
3-Ziya Tamtamış
4-Kamuran Yıldırım
5-Ahmet Türk
6-Emine Ayna
7-Süleyman Bölünmez
8-Hikmet Dinçer
9-Şahin Tatlıdede
10-Şefik Demir
11-Alaattin Yenigün
12-Fatma Bazen
13-İbrahim Barut -

GAZİANTEP:
1-Şıho Göçmen
2-Nasır Arslan
3-Orhan Are
4-Şerif Çakı
5-Abdullah Sabri Kocaman
6-Vakkas Dalkılıç
7-Şıho Karaoğlan
8-Fevzi Koçoğlu
9-Mehmet Özkaya -

ÇORUM:
1-Mehmet Okay -

BİNGÖL:
1-Zeki Börükoçin
2-Murat Varan
3-Süleyman Aytunç
4-Nuri Özmen
5-Hidayet Özdemir -

ERZİNCAN:
1-Mustafa Kul
2-Şükrü Kösen
3-Zennur Karslı -

IĞDIR:
1-Mücahit Özden Hun
2-Süleyman Taşkınsu
3-Haydar Mızrak
4-Pervin Buldan
5-Nevzat Aras
6-Osman Taka -

KAYSERİ:
1-Ahmet Ülgen
2-Veysel Taş
3-Ömer Dalkıran
4-Mustafa Yavuz
5-Ali Elgün
6-Mete Deniz
7-İsmail Topuz -

NEVŞEHİR:
1-Mehmet Özen
2-Caner Koyutürk
3-Mehmet Pınarbaşı -

NİĞDE:
1-Akın Gönen
2-Bünyamin Karataş -

KIRŞEHİR:
1-Bülent Sungur -

MERSİN:
1-Ali İçli
2-Davut Demirel
3-Nedim Gök
4-Ahmet Eser Tokatlı
5-Cemal Ünsal
6-Turgay Baydar
7-Ağan Kandemir
8-Abdullah Taçlı
9-Erkan Aritman
10-Mahmut Şentut
11-Celal Çelik
12-Murat Tek
13-Mithat Ünal
14-Mehmet Ücal
15-Sevim Kaptan Ölçmez
16-Orhan Miroğlu
17-Alpaslan Aşan
18-İzzet Uludağ
19-Ahmet Karataş
20-Yusuf Fevzi Arıcı
21-Hasan Somer
22-Orhan Köroğlu
23-Mahmut Rağbetli -

MUŞ:
1-Esat Kaya
2-Ahmet Kaya
3-Derviş Çakı
4-Nuri Yaman
5-Sırrı Sakık
6-Erkan Kemaloğlu
7-Zeki Eker
8-İhsan Coşkun -

TUNCELİ:
1-Kamer Genç
2-Hıdır Belice
3-Şerafettin Halis
4-Gülhasan Atlı
5-Zeynel Öztürk
6-Civan Metiner
7-Sinan Samat -

HATAY
1-Mahmut Aksoy
2-Mehmet Servet Akgöl
3-Cafer Kasimoğlu
4-Şaban Taze
5-Osman Kuğu
6-Merkat Kar
7-Ahmet Karasu
8-Durmuş Salar
9-Nihat Taşkın
10-Mithat Öztürk
11-Muhammet Uzun
12-Ömer Eyup Özsezen -

MANİSA-
1-Veysel Kandemir
2-Hamza Akbulut
3-Adem Yılmaz
4-Şafak Sevişlerli
5-Metin Güllü
6-Mehmet Arif Olgun
7-Erol Hergül
8-Mahmut Gökçü
9-Hüseyin Hüseyni
10-Şah İsmail Özocak
11-Mürsel Efe
12-Halil İbrahim Doğan

BURSA:
1- Adem Deveci
2- Nurbay Şahin
3- Cafer Özyurt
4- Osman Duran
5- Faruk Dergi
6- Mehmet Aziz Karaahmetoğlu
7- Rıdvan Türker
8- İbrahim Çalışkan
9- Tahir Aydın
10- Kenan Pars
11- Ömer Fedai Ayık
12- Hüsamettin Akyıldız
13- Hüseyin Armağan
14- Serpil Arslan
15- Enver Şahin
16- Alinaz Sürya Aksakal
17- Cemil Bütün
18- Ali Atayata
19- İsmail Yetim
20- Neriman Gül Eren
21- Gürkan Kaya
22- Muhammet Fatih Karışman
23- Taner İşler
24- Şerafettin Çelik
25- Öykü Evren

ERZURUM:
1- Metin Oktay
2- Nihat Yıldız
3- Harun Yıldız
4- Yakup Özdemir
5- Yusuf Yıldırım
6- Sabit Çalışır
7- Kazım Çelik
8- Kıyasettin Temelli
9- Bedri Fırat
10- Nizamettin Maskan
11- Ahmet Çelebi
12- Emrullah Önalan -

ŞIRNAK:
1-Hasip Kaplan
2-Orhan Doğan
3-Sait Çölekçi
4-Selim Sadak
5-Sevahir Bayındır
6-Abdulkadir Damar
7-Abdulmecit Acar
8-Feyzullah Aydın -

KARS:
1- Mehmet Emin Albayrak
2- Mahmut Alınak
3- Yargıç Harmankaya
4- Mehmet Cengiz -

ARDAHAN:
1- Yavuz Yılmaz -

MALATYA:
1-Cevdet Antepli
2-Nurettin Telli
3-Ali Seydi Dönmez
4-Mustafa Türk
5-İbrahim Aksoy
6-Kazım Ayaydın
7-Etem Özbay
8-Veysel Karani
9-Mahmut Karatepe -

ÇANAKKALE:
1-Yılmaz Çimen
2-Fatma Azize Şahbaz
3-Necdet Candan
4-İbrahim Akkoyun
5-Hüseyin Gür -

KASTAMONU:
1- Hayati Hamzaoğlu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious