İşte bu resim DTP'yi fena halde köşeye sıkıştıracak

İşte bu resim DTP'yi fena halde köşeye sıkıştıracak.12070
  • Giriş : 02.11.2007 / 18:05:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:57:47

Görünen o ki bu fotoğraf, hem Celal Talabani'yi hem de DTP'yi fena halde köşeye sıkıştıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) terörist başının talimatı ile kurulduğu kamuoyu nezdinde yaygın bir kanaat.. DTP"lilerin bu iddiayı zaman zaman üstü kapalı inkar etmelerini ve Talabani"nin PKK"lı teröristlere destek vermediklerini yalanlayan bu fotoğrafta Talabani, terörist başı Abdullah Öcalan, Leyla Zana'nın eşi Mehdi Zana ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk el ele görülüyor.

Hukukçular, terörist başı ile DTP Genel başkanının el ele olan bu fotoğrafın DTP" nin kapatılması için en büyük delil olabileceğini ileri sürüyor..

HUKUKÇULAR NE DİYOR?

Türkiye şehit aileleri avukatı Av.Şevket Can Özbay, böyle bir birliktelik k görüntüsü sergileyen fotoğrafın DTP hakkında soruşturma açılmasında en önemli delil olabileceği görüşünü savundu.

Avukat Erden Er ise böyle bir görüntü sergileyen bu fotoğrafın siyasi partiler kanununun 4.maddesine aykırılık teşkil ettiğini vurgulayarak, Ahmet Türk'ün bu fotoğrafın ne zaman ve ne amaçla çekildiğini açıklaması gerektiğini söyledi
EŞKİYADAN KÜSTAH ÇAĞRI

PKK"nın sözcülerinden Abdurrahman Çadırcı küstahlıklarına bir yenisini daha ekleyerek, silahların bırakılabilmesi için Türk devletini bir barış planı sunmaya çağırdı.

Terörist örgütün sözcüsü Çadırcı, Kürt Halk Önderi diye tanımladığı terörist başı Öcalan"ın da serbest bırakılmasını istedi.

Kandil Dağı'nda Fransız haber ajansı AFP"ye konuşan PKK sözcüsü Abdurrahman Çadırcı, “Türkiye"yi cesarete ve bu sorunu çözmek için bir barış planı sunmaya çağırıyorum” dedi.

İstanbul"da yapılacak Irak konferansı öncesi bu çağrıyı yapmalarına dikkat çeken eşkıya örgütü sözcüsü , “Böylece silah bırakabiliriz” mesajını verdi..

Çadırcı, “Türk devletini, Kürtlerin haklarını, ulusal, kültürel, anadil ve siyasi hakları ile ifade özgürlüğü hakkını tanımaya çağırıyoruz” açıklamasında bulundu.

Terörist başı, bebek katili Abdullah Öcalan"ın bırakılmasını da isteyen eşkıya örgütü sözcüsü verdiği demeçte, şunları dile getirdi; “Türkiye"yi ağır koşullar altında tutulan başkanımız Abdullah Öcalan"ı serbest bırakmaya çağırıyoruz. Böylece, adım adım bir ilerleme kaydedebilir, sorunlarımıza çözüm bulabilir ve hiçbir zaman çözüm olmayan askeri güce başvurmayabiliriz”

www.cafesiyaset.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious