İşte bu Türkler'in ayak sesleri

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Norveç maçından önce basın toplantısı düzenleyen Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, oyuncularına her zaman inandığını ve güvendiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Ben arkadaşlarımla bu yola çıktığım zaman hedefimin bambaşka olduğunu söylemiştim. Ama bize inanmayan tatmin olmayanlar vardı. Ben çocuklarımızın emeklerinin karşılığını bulmasına seviniyorum. Ayak seslerini ben duyuyorum. İnşallah herkes de duyuyor. Çarşamba günü de bunu göstereceğiz" dedi.

ŞİMDİ İSTANBUL’DA OLMAK VARDI

Yunanistan maçından sonra Norveç maçını İstanbul'da oynamanın büyük bir coşku yaratacağını da dile getiren Terim, "Şu anda bulunduğumuz konum kendi seyircisi önünde oynayamayan bir Milli Takım var. Gönlüm isterdi ki, Yunanistan maçından sonra İstanbul'a dönüp bu maçı orada oynayalım. İşimiz kolay olabilirdi. Ama bazılarına aldığımız ceza az gelmiş olmalı. Cansız resimlerden çekiniyorlar, canlıları olsa ne yapacaklardı" ifadesini kullandı.

MİLLİLER ÖRNEK OLACAK

Fatih Terim oyuncularının Yunanistan maçında çok centilmence bir mücadele ortaya koyduğunu belirterek, "Yunanistan maçında dikkat ederseniz oyuncularımız sadece futbola konsantre oldular. 86 dakikada sadece 6 faul yapmışız. 15 dakikaya bir faul düşer. Nişantaşı'nda yürüseniz bile 15 dakikada bir birine çarparsınız" diye konuştu. Bundan sonra milli oyuncuların maçlarda örnek tavırlarıyla herkese mesaj vereceğini de belirten Terim, "Bundan sonra Türk futbolcularının, özellikle milli oyuncularımızın hakemlere yardımcı olduğunu, el kol hareketi yapmadıklarını göreceksiniz. Diğer oyunculara da örnek olacaklarına inanıyorum. Çünkü eller kalkmayacak" dedi.

ÇOK iSTEYEN KAZANIR

Basın toplantısına katılan Tuncay Şanlı ve Sabri Sarıoğlu da soruları cevaplandırdı. Tuncay, "Yunanistan galibiyetindeki başarıyı hocamıza borçluyuz. Yine kazanacağız. Norveç yenildiği için bizim maça daha farklı konsantre olacak. Daha çok isteyen kazanacak. Carew iyi bir oyuncu. Ama umarım bizim maçta iyi oynamaz" diye konuştu. Yunanistan maçında açılan pankartların ve İstiklal Marşı'nın ıslıklanmasının kendilerini kamçıladığını belirten Sabri de, "Maçtan sonra herkes bize bunun cevabını sahada verdiğimiz için teşekkür etti. Bu protestoya güzel bir karşılık verdik. Takımda çok iyi bir diyalog var. Gol yedikten sonra da disiplinimizi kaybetmedik. Norveç maçında da biz işimize bakacağız" dedi.

EMRE BELÖZOĞLU SAHADA OLACAK

Fatih Terim, Emre'nin oynayıp oynamayacağı konusunda net bir şey söylemezken, "Emre sahada olacak ama yanımda mı olur çimde mi olur bilemem" dedi. Emre'nin de futbolu özlediğini belirten Terim, "Emre de Milli Takım'ı özlüyor. Seyrederek oyuna katılmak aktif bir oyuncu için çok zor. Bize katkısı fazla olacaktır. İnşallah bir daha başına böyle şeyler gelmez. Takımda bazı küçük değişiklikler olacaktır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious