İşte Bush'un 'can yoldaşı'

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

İsrailli aşırı sağcı milletvekili Natan Sharansky, ABD Başkanı George Bush'tan gelen bir mektupta kendisine "can yoldaşım" diye hitap ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Likut Partisi milletvekillerinden Natan Sharansky, İsrail'de yayımlanan Yediot Ahronot gazetesine yaptığı açıklamada ABD Başkanı George Bush'tan gelen bir mektupta kendisine "Can yoldaşınız olmaktan onur duyuyorum" yazdığını söyledi. Mektubun ayrıntılarını açıklamayan Sharansky, "Bush'un Arap dünyasındaki demokrasiye bakışından çok memnunum" diye konuştu.
Birkaç yıldır arkadaş olan ve birbirlerine sık sık mektup yazan Bush ve Sharansky geçen yıl Beyaz Saray'da biraraya gelmişti. Başkan Bush'un, Natan Sharansky'nin "Demokrasi Davası" adlı kitabından çok etkilendiği ve kitabı görüştüğü herkese önerdiği belirtiliyor. Sharansky'nin kitabının Washington'un "Arap dünyasında demokrasi" politikasına yön verdiği ifade ediliyor.

58 yaşındaki aşırı sağcı milletvekili Sharansky, eski Başbakan Ariel Şaron'un Gazze'den çekilme planını protesto ederek kabinedeki görevinden ayrılmıştı. Sharansky'nin ayrıca Sovyetler Birliği'nden cezaevinde yattığı biliniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious