İşte büyük operasyondan objektiflere yansıyanlar!

İşte büyük operasyondan objektiflere yansıyanlar!.21359
  • Giriş : 01.07.2008 / 23:00:00
  • Güncelleme : 01.07.2008 / 23:03:24

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda zincirleme gözaltılar ve baskınlar başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda Ankara'da zincirleme gözaltılar ve baskınlar başladı. Sabah erken saatlerinde başlayan gözaltılar çerçevesinde Türkiye'de ilk olarak iki Orgeneral rütbeli emekli subay gözaltına alındı. Emekli Org. Hurşit Tolon ve Org. Şener Eruygur gözaltına alındı. İkilinin evlerinde de aramalar başlatıldı. Ankara Polisi daha sonra Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ı gözaltına aldı. Balbay'ın evinde ve Cumhuriyet Gazetesi'ndeki ofisinde aramalara başladı. Polis daha sonra Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün'ü gözaltına aldı. Sinan Aygün'ün evinde ve ATO'daki ofisinde aramalar başladı. Operasyonun Trabzon ayağında ise Prof. Ovalı gözaltına alındı. Ankara, İstanbul, Trabzon ve Antalya'da gözaltılar sürüyor. Gözaltılar ve operasyonlar sürüyor...

Ankara'da gözaltına alınanlar İstanbul'a gönderildi

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında Ankara'da gözaltına alınan 7 kişi, İstanbul'a gönderilmek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğünden çıkartıldı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı üzerine, ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, ATO Başkanı Sinan Aygün, Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile Hamza Demir, Kemal Aydın ve Neriman Aydın, Ankara Terörle Mücadele ekipleri tarafından sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak gözaltına alınmıştı.

Bu kişilerin ev ve iş yerlerinde arama yapan ekipler, araçlarla emniyete gün boyu dosya ve bilgisayar kasaları getirdiler.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilen 7 kişinin uçakla İstanbul'a götürülmek üzere Esenboğa Havalimanı'na gidişleri için öğleden sonra iki minibüs hazırlandı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında TEM binası içine sokulan ve içi görünmeyen minibüse 7 zanlının bindirildiği belirtildi.

Esenboğa Havalimanı'na gidiş sırasında zanlıları korumak için içinde polislerin bulunduğu ikinci bir minibüsün de eşlik edeceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious