İşte canlı bombanın yeni görüntüleri

İşte canlı bombanın yeni görüntüleri.5750
  • Giriş : 30.04.2009 / 20:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:30:25

Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e bombalı saldırı düzenleyen Didem Akman taburcu edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e bombalı saldırı düzenleyen Didem Akman tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Emniyet Müdürlüğüne götürülen Akman sorguya alındı. Öte yandan saldırıyla ilgili 1 kişi daha gözaltına alındı.

D.A. BAKAN ŞAHİN'İ PROTESTO ETMİŞTİ

Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e Bilkent Üniversitesi'nde bombalı eylem düzenleyen D.A'nın 5 Kasım 2007 tarihinde öğrencisi olduğu Ankara Üniversitesi'nde Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'i protesto ettiği ortaya çıktı. Canlı bomba D.A'nın o dönem protesto görüntüsü kameralar tarafından kaydedilmişti. D.A., karga-tulumba gözaltına alınmıştı.

Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e bombalı saldırı düzenleyen Didem Akman'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı. Türk'e saldırı esnasında yaralanan canlı bomba eylemcisinin bir zamanlar sol örgütlerin kitlesel eylemlerinde elinde megafonla sözcülüğünü yaptığı belirlendi. Halen Atatürk Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren Didem A.'nın örgütlerin basın sözcüsü olarak Ankara'daki gösterilerde boy gösterdiği öğrenildi.

Bilkent Üniversitesi'nde dün canlı bomba olarak Türk'e yönelik eylem düzenleyen Didem A., fünyenin patlaması sonucu yaralanmıştı. Türk ise olaydan yara almadan kurtulmuştu. Yasadışı sol örgüt DHKP/C mensubu olarak bilinen Didem A.'nın, 2006, 2007 yıllarında aşırı sol örgütlerin Ankara'daki protesto gösterilerinde sözcülüğünü yaptığı, eline megafon alarak basın açıklamalarını okuduğu ortaya çıktı. A.'nın, 2008 yılında dünya kadınları gününde yasadışı bir gösteride gözaltına alınmasının ardından Sincan Cezaevi'nde 8 ay tutuklu kaldığı ortaya çıktı. 8 aylık tutukluluk halinin ardından cezaevinden çıktıktan sonra örgütün militanı olan ve özellikle Anafartalar Çarşısı'ndaki canlı bomba eyleminin etkisinde kalan Didem A.'nın canlı bomba olmayı kabul ettiği öne sürüldü. Sol örgütlerin sözcüsü Didem A.'nın canlı bombaya dönüşmesinde örgütün özellikle cezaevi şartlarını öne sürerek bunun sorumlusu olarak da eski Bakan Türk'ü göstermelerinin etkili olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*