İşte ÇYDD ile ilgili şok belgeler!

İşte ÇYDD ile ilgili şok belgeler!.12397
  • Giriş : 21.04.2009 / 23:25:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:19:18

ÇYDD ve ÇEV'in Doğu ve Güneydoğu'daki zeki öğrenciler üzerinde ilginç faaliyetler yürüttüğünü ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İddialara göre, MİT 2001 yılında bu faaliyetleri misyonerlik olarak tanımlıyordu. İddia edilen ETÖ'nün ÇEV ve ÇYDD ile misyonerlik faaliyetlerine destek vermesi ne anlama geliyor.

HEDEF KİMSESİZ VE ZEKİ ÇOCUKLARDI

Ergenekon'un son operasyonu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Çağdaş Eğitim Vakfı'nın eğitim dışında, bu ülke insanının kabul edemeyeceği türden faaliyetler yürüttüğünü ortaya çıkardı. Ele geçirilen belge ve bilgilere göre bu iki dernek özellikle doğu ve güneydoğu'daki kimsesiz ve zeki çocuklar üzerinde özel bir çalışma yapıyordu.

MİSYONERLERDEN DESTEK ALDILAR

MİT de 2001 yılında, bazı dernek ve vakıfların bölgede misyonerlik faaliyeti yürüttüğünü tespit etmişti ve bunu bir raporla teyit etti. Bu arada ÇYDD ve ÇEV'in Dünya Kiliseler Birliği'nden yani uluslararası misyonerlik örgütünden maddi destek aldığı ortaya çıktı. Bilgiler üst üste konulduğunda işaretler Türkan Saylan ve Gülseven Yaşer'in derneklerini gösteriyordu. Nitekim bu süreçte kendilerinden de itiraflar geldi.

IFrame

MİT RAPORU: GAYELERİ KADROLAŞMAK

İddiaları kısmen doğrulayan itiraflar geledursun, karanlık ilişkileri deşifre eden belgeler de kamuoyuna yansıyor. İşte Milli İstihbarat Teşkilatı'nın 24 Nisan 2001 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gönderdiği "Dünya Kiliseler Birliği" konulu rapor. Raporun detayları dikkat çekici.


"DÜNYA KİLİSELER BİRLİĞİ'NİN ÜLKEMİZDEKİ HIRİSTİYANLAŞTIRMA FAALİYETLERİ ÇERÇEVESİNDE BAZI DERNEKLER VE VAKIFLAR VASITASIYLA TOPLADIKLARI PARALARI HIRİSTİYAN DÜNYASINA HİZMET AMACIYLA KULLANDIĞI, DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGELERİMİZDEKİ KİMSESİZ VE ZEKİ ÇOCUKLARA BURS VERİLEREK HIRİSTİYAN DÜNYASINA HİZMET EDECEK KADROLAR OLUŞTURULDUĞU BELİRTİLMEKTEDİR. "

Hedefte kimsesiz ve zeki çocukların olduğunu yazan MİT amacın da kardolaşmak olduğu vurguluyor.

VAN'DAKİ ÜNİVERSİTE ÜSLERİ MİYDİ ?

Bu belge de ÇYDD Başkanı Türkan Saylan'ı huzursuz edecek nitelikte. Belgenin tarihi 11 Aralık 2005. Yani Mit raporundan 4 yıl sonra yazılmış. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ndeki Ali isimli bir asistana "Durum değerlendirmesi" başlığıyla gönderiliyor.

Mail'in atıldığı ülke Filipinler olarak görülüyor. Kilise kurmak için çalışan misyonerlerin üniversite ayağı sorumlusu olduğu anlaşılan kişinin gönderdiği mesajda bazı talimatlar var.

KÜRTÇE İNCİL'İN ÜNİVERSİTE'DEKİ DAĞITIMINA ÖNEM VERİNİZ. PROF. DR. H.B'NİN ÖNCEKİ YIL YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALAR ÇOK FAYDALI OLMUŞTU. KARDEŞİMİZ BU GİBİ ÇALIŞMALARI DEVAM ETTİRSİN. SİZE DESTEKLERİNİ BOL LÜTUF İLE SUNUYORLARDIR.

Mail'de ismi geçen iki kişiyi ise Türkiye yakından tanıyor. Son Ergenekon operasyonunda tutuklanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Yüksel ve evi aranan Türkan Saylan. Yüksel, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin de Yönetim Kurulu Üyesi.


YAPTIĞINIZ HİZMETLERDE PROF. DR. M.İ İLE PROF. DR. AYŞE YÜKSEL'DEN DAHA ÇOK FAYDALANABİLİRSİNİZ. AMA BU KARDEŞLERİMİZ AÇTIĞIMIZ ÜNİVERSİTE EVLERİ İLE BAĞLANTILI GÖRÜNMESİNLER. HOCAMIZ TÜRKAN SAYLAN'I SIKLIKLA YANINIZA GÖNDERMEYE ÇALIŞIYORUZ. HASTALIĞI SEBEBİYLE BU DURUM SEYREKLEŞECEK. BUNU HOCAMIZ AYŞE YÜKSEL BİLİYOR. TÜRKAN SAYLAN GELDİĞİNDE YAPTIĞI İŞLERİ AYŞE YÜKSEL'E DEVREDECEK.

Bu cümlelerin devamında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi eski rektörü Yücel Aşkın'ın Türkiye gündemini bir dönem çok meşgul eden dava süreciyle ilgili de bir bölüm yer alıyor. Herkes, Aşkın'la uğraşırsen biz işimize bakalım deniliyor.

"HERKES REKTÖRE ODAKLANMIŞKEN KENDİ ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRELİM. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE EV GRUBU SAYINIZIN ARTMASINA NEDEN OLACAK KADAR ÇOK SAYIDA İMAN EDEN KİŞİNİN OLMASI İÇİN NOEL'E YAKLAŞTIĞIMIZ ŞU GÜNLERDE DUA EDİYORUZ."

Bölgede ciddi bir misyonerlik faaliyetinin yürütüldüğü ap açık ortada. Burada dikkat çeken nokta ise Bu faaliyetleri yürütenlerin Ergenekon zanlısı ya da iddia edilen ETÖ ile çok yakın bağlantılarının olması. İşte bu ilişkiler, illegal Ergenekon yapılanmasının Türkiye'deki millet iradesini yıkma çabasını daha da anlamlı kılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*