İşte Demokrat Parti aday listesi

İşte Demokrat Parti aday listesi.9595
  • Giriş : 04.06.2007 / 18:50:00
  • Güncelleme : 05.06.2007 / 02:23:23

DP, milletvekili seçimine ilişkin Yüksek Seçim Kuruluna sunduğu aday listesi belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Demokrat Parti'nin (DP), 22 Temmuzda yapılacak milletvekili seçimine ilişkin Yüksek seçim Kuruluna sunduğu aday listesi belli oldu. Adayların illere göre sırası şöyle:

Adana:

      1-BEKİR SAMİ DAÇE .
      2-İBRAHİM CEVHER CEVHERİ .
      3-NEVZAT ŞAŞKIN .
      4-VELİ ANDAÇ DURAK .
      5-FİGEN SAFİYE TOKTAŞ .
      6-MEHMET İZLEMEK .
      7-FİKRET ADAMHASAN .
      8-HAYDAR ÇAKIROĞLU .
      9-GÖNÜL SOYDAN .
      10-AYHAN AYDOĞAN .
      11-ÇİĞDEM AKÇA .
      12-SERHAN ÖZCANDAN .
      13-YAKUP BULUT .
      14-UĞUR ÜNALDI .
     
      Adıyaman:

      1-MAHMUT NEDİM BİLGİÇ.
      2-İSMAİL SÜMER .
      3-MEHMET ÖZTEKİN.
      4-FATMA KARAKUŞ .
      5-HÜSEYİN KAMİL SONSAYAR
     
     Afyon:

      1-GÜLTEKİN UYSAL .
      2-UĞUR TÜRKMEN .
      3-İSMAİL AKTÜRK.
      4-CEYLAN EMET .
      5-MUHARREM USLU .
      6-NESRİN ÇELİKBİLEK .
      7-İSMAİL ÖZDİLEK.
     
     Ağrı:

      1-ŞERAFETTİN AYDEMİR .
      2-NİHAT YÜCE .
      3-İSMAİL OĞUR .
      4-ABDULKADİR ACARBAY .
      5-İKRAM YAŞAR .
     
     Amasya:

      1-BAHADIR TEKEŞ.
      2-ÖMER AKIN .
      3-GÜLSEREN ERTOPÇU .
     
     Ankara: (1. bölge)

      1-SİNAN AYDIN AYGÜN .
      2-SAFFET ARIKAN BEDÜK.
      3-MEHMET AYPEK .
      4-AYLA ÖZBEK .
      5-TÜLAY DURSUN .
      6-MURAT İNAL .
      7-HÜSEYİN KILAVUZ .
      8-TUNCER KOCA .
      9-BANU ERKÖK .
      10-BİRSEN TEMİR .
      11-DANİYE EBRU TÜMER .
      12-METE İZZET ÖZCANOĞLU .
      13-ENVER AYAZ .
      14-MAHMUT YETİM .
      15-MEDİNE FİLİZ PEHLİVAN .
     
     Ankara: (2. bölge)

      1-MÜMTAZ YAVUZ .
      2-MUZAFFER ATILGAN .
      3-HACI ŞAHİN .
      4-AYŞE ŞAYLI .
      5-UFUK KILIÇ .
      6-AHMET UYANIK.
      7-MUSTAFA DEMİRKAN .
      8-MUSTAFA VURAN .
      9-AHMET KANDEMİR .
      10-HAMZA DURŞEN .
      11-MEHMET FATİH AKICI .
      12-FİLİZ SABRİYE ÖZDİLER .
      13-TAMER YILDIRIM .
      14-ZUBEYİR TOKGÖZ .
     
      Antalya:

      13 sıra boş .
     
     Artvin:

      1-ADNAN ÇELTİKÇİOĞLU .
      2-ADNAN ÇORBACIOĞLU .
     
     Aydın:

      1-ERGÜVEN YAKAN .
      2-ESAT ERGÜLER .
      3-ARİF GÜRDAL .
      4-MİNE NİL ÖZGEN .
      5-YILMAZ MENDERES .
      6-ZAFER GALİP KEÇELİOĞLU .
      7-HÜSEYİN ÇETİN .
      8-BUKET SARAN .
     
      Balıkesir:

      1-HAYDAR ALTINTAŞ.
      2-FAHRETTİN TAN .
      3-SÜLEYMAN KOCABIYIK .
      4-FAHRETTİN DOLAR .
      5-HAYATİ KÖSE .
      6-MEHMET YARMA .
      7-YUSUF AYMANKUY .
      8-MUSTAFA ÇOBAN .
     
      Bilecik:

      1-boş .
      2-MUHİTTİN ERKAN BELER .
     
      Bingöl:

      1-FARUK BAYLAZ.
      2-HASAN FEHMİ GÖKEL .
      3-ALİ KUMUŞ .
     
      Bitlis:

      1-YILCAN GEYLANİ .
      2-MUHSİN BAYRAK .
      3-NİYAZİ ALTILAR .
      4-FARUK ÇAMAN .
     
      Bolu:

      1-OKTAY TÜRESİN .
      2-FAHRETTİN YILMAZ .
      3-İRFAN BAYAR .
     
     Burdur:

      1-MEHMET BAŞARAN .
      2-ADEM ŞENGÜL .(ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ)
      3-BAKİ VAROL . (ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ)
     
      Bursa:

      1-TURHAN TAYAN .
      2-HARUN AKIN .
      3-AHMET OKUR .
      4-NURİ KARACA .
      5-AHMET MURAT ÜNAL .
      6-FERRUH KAYA .
      7-SEDAT CANLISOY.
      8-FÜSUN YAŞAR .
      9-MURAT Karaman.
      10-PEYAMİ ÇAĞLAR .
      11-İSMAİL ANIL .
      12-RAGIP CEYLAN .
      13-NEDİM ÖZBALABAN .
      14-AHMET CEM ÖZKARDAŞ.
      15-COŞKUN GENÇ .
     
      Çanakkale:

      1-NEVFEL ŞAHİN .
      2-KEMAL SÖZEN .
      3-TURAN ERGİNBAŞ .
      4-NURSEVİL AŞIK .
     
      Çankırı:

      1-TUĞRUL SİDAR .
      2-SALAHATTİN PAŞABEYOĞLU .
      3-ARİF SOYTÜRK .
     
      Çorum:

      1-TAHİR MANTI .
      2-MURAT KOÇAK .
      3-RAFET BAĞIRÖZ .
      4-boş .
      5-boş .
     
      Denizli:

      1-HASAN KAZDAĞLI .
      2-ZEKERİYA ER .
      3-MEHMET GÖZLÜKAYA .
      4-İSMAİL AĞAR .
      5-boş .
      6-boş .
      7-boş .
     
      Diyarbakır:

      1-MEHMET SALİM ENSARİOĞLU .
      2-ABDURRAHMAN BAL .
      3-SUNA KEPOLU .
      4-ABBAS HÜSEYİNOĞLU .
      5-HASAN ERDEM .
      6-HAMDULLAH GÜLEKEN .
      7-KENDAL AK .
      8-EDİM AYAYDIN .
      9-MEHMET LÜTFİ GÜRBÜZ .
      10-MUSTAFA REŞİT BURKAN .
     
      Edirne:

      1-RAFET SEZEN .
      2-MEHMET EREN .
      3-CENGİZ BABACAN .
      4-FEYZULLAH CİHANSER EREL .
     
      Elazığ:

      5 sıra boş .
     
      Erzincan:

      3 sıra boş .
     
     Erzurum:

      1-UĞUR GÜZEL .
      2-ABDULKADİR AYDIN .
      3-SEYFETTİN YAZICI .
      4-BÜLENT GÜVEN .
      5-REMZİ ÖZGEN .
      6-İBRAHİM ERKAN KADIOĞLU .
      7-LEYLA MUTLUTÜRK .
     
      Eskişehir:

      1-boş .
      2-HALİL ÜNAL .
      3-TAHİR ÜSKÜDAR .
      4-MUSTAFA BARIŞ .
      5-FUAT YAHŞİ .
      6-boş .
     
      Gaziantep:

      1-KAMİL YAŞAR TURAN .
      2-boş .
      3-boş .
      4-boş .
      5-boş .
      6-boş .
      7-boş .
      8-boş .
      9-boş .
      10-boş .
     
      Giresun:

      1-YAVUZ SELİM BAŞAR.
      2-ALİ KARA .
      3-HALDUN GEDİKALİ .
      4-ERDEM EKŞİ .
      5-BAYRAM USTA .
     
      Gümüşhane:

      1-İSMAİL TAŞTAN.
      2-HALİS PARLAK .
     
      Hakkari:

      1-MEHMET NECİP ZEYDAN .
      2-ABDURRAHMAN KESKİN .
      3-HASAN ÇİFTÇİ.
     
      Hatay:

      10 miletvekilliği sırası boş.
     
      Isparta:

      1-ERTEKİN DURUTÜRK.
      2-METİN ÇELIK .
      3-MUSTAFA TUTAR .
      4-Z. MERVE KIMILLI .
      5-İSMAİL AKYOL.
     
      Mersin:

      12 sıra boş .
     
      İstanbul: (1. bölge)

      1-SAADET NEVVAL SEVİNDİ ÇALIŞKAN .
      2-FAİK İÇMELİ .
      3-TEVFİK ALTINOK .
      4-BELGİN AKOL .
      5-ÜZEYİR ÖZEYRANOĞLU .
      6-VEDAT BAYRAM .
      7-İBRAHİM FİŞEK .
      8-ABDÜSSELAM FURKAN BARUTÇU .
      9-SEFER BAYLAN .
      10-KAMURAN KAMİLE DİKBAŞ .
      11-OSMAN POYRAZ .
      12-MUSTAFA İLTER ÖZDİL .
      13-ABDURRAHMAN AÇIKGÖZ .
      14-HASAN SACİT ERTUĞ .
      15-MEHMET NAKŞİBENDİOĞLU .
      16-ALİ KEMAL YILMAZ .
      17-AHMET ÜNAL İNCE .
      18-MEHMET OKTAY ARMAĞAN .
      19-HARUN ÖZDEMİR .
      20-KEMAL HANAĞASI .
      21-SONGÜL SEKMEN .
      22-FERDA ŞAR .
      23-ÜLKER BULUT .
      24-MEHMET ZEKİ AKILLIOĞLU .
     
      İstanbul: (2. bölge)

      1-CELAL ADAN .
      2-ÖMER BALIBEY .
      3-SAFFET PINAR ECZACIBAŞI .
      4-AYŞE BİNHAN OĞUZ .
      5-DURSUN ÇAĞLAYAN .
      6-İBRAHİM GÜLER .
      7-ALİ KEMAL AKSOY .
      8-HATİCE BAYRAM .
      9-OSMAN TANIK .
      10-ABDULLAH SİLAHYÜREKLİ .
      11-ARZU YÜKSELEN .
      12-MEHMET ÖZDEMİR .
      13-İSMET SAVAŞ .
      14-EFRİN BAĞ .
      15-SÜLEYMAN AKSOY .
      16-GÜLDEREN IŞIK .
      17-HASAN MUTLU .
      18-MEHMET CELAL PALALI .
      19-YETKİN GÜNDÜZ.
      20-HATİCE ÇİĞDEM ERİM .
      21-MİHRİNNİSA MİNE ÇUBUKÇU .
     
      İstanbul: (üçüncü bölge)

      1-MEHMET NÜZHET KANDEMİR.
      2-ORHAN KEÇELİ .
      3-BİROL ÖZCAN .
      4-NECDET MENZİR .
      5-İBRAHİM HAKKI ÖZTÜRK AKHAN .
      6-SALİH YAZICI .
      7-SALİM KORKMAZ .
      8-YUSUF TURAN ALTINOĞLU .
      9-YÜKSEL BAŞALMAZ.
      10-HAMDİ ÖZ .
      11-HÜSEYİN REŞİT ÖZ .
      12-MÜSLÜM HAMAZ .
      13-RECAYİ İSENKUL .
      14-CEMİL KAYA .
      15-SELMA AKBAY .
      16-YAHYA BATUR .
      17-KEBİRE BAYRAKTAROĞLU .
      18-SARİYE ARSLAN .
      19-RUHİ BAYAZIT .
      20-EKREM CİHANER .
      21-FESİH ÇELİK .
      22-MAHMUT MELİH DEVECEL .
      23-HASAN DÖNMEZ .
      24-ARZU ENGİN .
      25-HALİL HAYRİ ERÇAĞ .
     
     İzmir: (1. bölge)

      12 sıra boş
     
     İzmir: (2. bölge)

      12 sıra boş
     
      Kars:

      1-İLHAN AKÜZÜM.
      2-boş
      3-TEKİN GÜRBÜZ.
     
     Kastamonu:

      1-ŞEBNEM G. KISAPARMAK.
      2-HALUK YILDIZ.
      3-KAMİL İĞDİRLİ.
      4-MÜMTAZ YÜCEL.
     
      Kayseri:

      8 sıra boş
     
     Kırklareli:

      1-MUSTAFA NALBANT.
      2-HASAN HERSEK.
      3-FAHRETTİN ÖZÜN.
     
     Kırşehir:

      1-RAMAZAN MİRZAOĞLU.
      2-BİLAL IŞIKLI.
      3-ARİF KAPLAN.
     
     Kocaeli:

      1-CENGİZ ÖZDEMİR.
      2-MURAT AKTÜRKOĞLU.
      3-BEKİR USTA.
      4-ERCÜMENT ŞAHİN.
      5-NADİR ARİF AŞIK.
      6-AYŞE YÜCE.
      7-ADNAN KOÇ.
      8-SERDAR KAMAN.
      9-BAŞAK SARAL.
     
     Konya:

      1-RECEP KONUK.
      2-NAZMİ SIRIT.
      3-SÜLEYMAN ŞENOL.
      4-HACI AHMET KART.
      5-MİNE KARAN.
      6-NAFİZ DÖNMEZ.
      7-ÖZKAN TAŞPINAR.
      8-ALİ SEÇMEN ÇEVİK.
      9-MEHMET DAĞLI.
      10-NECATİ YEĞENOĞLU.
      11-ZİYA ŞİFA.
      12-NEZİH DAĞDEVİREN.
      13-AHMET VEJDİ ÇINAR.
      14-CUMA ULUSOY.
      15-MUSTAFA ALTUNIŞIK.
      16-İMDAT YÜCEL.
     
     Kütahya:

      1-AHMET ŞANLI.
      2-YILMAZ DURMAZ.
      3-İBRAHİM AYAŞLI.
      4-YÜKSEL TÜYSÜZ.
      5-ASLAN ATEŞ.
      6-HASAN HIFZI GÖNCÜ.
     
     Malatya:

      1-MAHMUT YILDIRIM.
      2-DERVİŞ ALİ KILIÇ.
      3-ALİ KALKAN.
      4-MEHMET GÜLTEKİN.
      5-AYFER ERKAN.
      6-SALİH TAŞ.
      7-NEJLA ÇİTİL TUFAN.
     
     Manisa:

      1-ZEYNEL BALKIZ.
      2-AHMET DUTLULU.
      3-İLTER YÜKSEL.
      4-HÜSEYİN SOYGÜR.
      5-NACİ AKIN.
      6-NİHAT ONBAŞIOĞLU.
      7-HESNA DAYIOĞLU.
      8-NESRİN FALAY.
      9-MURAT ULUDEMİR.
      10-H.İBRAHİM DOĞAN.
     
     Kahramanmaraş:

      1-HALİL ASLAN.
      2-TAHSİN TÜRKÇAPAR.
      3-MUSTAFA EVLİYA.
      4-CAFER GÜÇLÜ.
      5-MUTLU FETTAHOĞLU.
      6-BERTAN DOĞAN.
      7-GÜLAYŞE YETMEZ.
      8-MEHMET SAİD YARDIMCI.
     
      Mardin:

      1-VEYSİ ŞAHİN.
      2-ŞEHMUS GÖKÇEN.
      3-boş
      4-boş
      5-boş
      6-boş
     
      Muğla:

      1-ERDAL EROĞLU.
      2-LATİF SAKICI.
      3-İRFETTİN AKAR.
      4-İSMET KÖSE.
      5-İSKENDER YILMAZ
      6-SALİHA OKTAY
     
     Muş:

      1-MEHMET EMİN ŞİMŞEK
      2-boş
      3-boş
      4-ERCAN AKTAŞ
     
     Nevşehir:

      1-AHMET ESAT KIRATLIOĞLU
      2-ZAFER SALGIN
      3-MURAT BOZ
     
     Niğde:

      1-NAİM OSMAN EREM
      2-ATİLA YILDIZ.
      3-RADİYE CANKÜRTÜNCÜ.
     
     Ordu:

      1-FADIL ÜNVER.
      2-SÜHA TOPALOĞLU.
      3-HAYRULLAH ULUSOY.
      4-HATİCE İREM AKŞAHİN.
      5-ALİ HİKMET BACINOĞLU.
      6-ARSLAN YÜKSEL.
      7-EMİNE Karaman.
     
     Rize:

      1-KÖKSAL TOPTAN.
      2-boş
      3-ZELKİF AKGÜL.
      Sakarya:
      6 sıra boş
     
     Samsun:

      9 sıra boş
     
     Siirt:

      1-HADİ BİLEN.
      2-HAYRETTİN AKGÜN.
      3-MEHMET HÜSEYİN BİLGİN.
     
     Sinop:

      1-YAŞAR TOPÇU.
      2-HASAN VEHBİ ERSOY.
      3-ALİ DALKILIÇ.
     
     Sivas:

      6 sıra boş
     
     Tekirdağ:

      1-ENİS SÜLÜN.
      2-MÜJDAT GÜLER.
      3-TUFAN YILDIRIM.
      4-HALİL İBRAHİM AYDEMİR.
      5-SEVEN YILMAZTÜRK.
     
     Tokat:

      1-RECEP BAY.
      2-MEHMET TUCUK.
      3-ÖMER FARUK ALTUNTAŞ.
      4-SALİH SARIKAYA.
      5-ŞEREF MENTEŞE.
      6-TEKİN CELEP.
      7-NECLA YAPRAK.
     
     Trabzon:

      1-EYÜP AŞIK.
      2-MEHMET ÇAKIROĞLU.
      3-BEKİR BÜLBÜLOĞLU.
      4-HATİCE ÖZTÜRK.
      5-ATİLLA ATAMAN.
      6-ZİYA USTA.
      7-KEMAL CEVHER.
      8-HÜSEYİN AYAZ.
     
     Tunceli:

      1-KAMER GENÇ.
      2-boş
     
     Şanlıurfa:

      1-SEDAT EDİP BUCAK.
      2-KEMAL KILIÇ.
      3-HİDAYET ŞENBAYRAM.
      4-MEHMET ATİLLA.
      5-HÜSEYİN KORKMAZ.
      6-MUSTAFA BÜYÜKLER.
      7-PERİHAN ÇAĞLAR.
      8-HASAN YILMAZTEKİN.
      9-ALİ RIZA ERKOYUNCU.
      10-SABRİ SABUNCU.
      11-HASAN HİLMİ KAYA.
     
     Uşak:

      1-DALYAN ÖZDEMİR.
      2-YILMAZ BAŞER.
      3-NURAY SALICI.
     
      Van:

      7 sıra boş
     
     Yozgat:

      1-TANER DEMİRER.
      2-NURİ EFE.
      3-ÖMER YILDIZ.
      4-YAVUZ ERBAŞ.
      5-SALİH TÜRK.
      6-RİFAT ÜNSAL ALLIOĞLU.
     
     Zonguldak:

      1-ALİ UZUN.
      2-boş
      3-boş
      4-boş
      5-boş
     
      Aksaray:

      1-ÖMER GÜMÜŞAY.
      2-ALİ NACİ ÖZGÜL.
      3-MEVLÜT YOL.
      4-ÖMER UZUN.
     
     Bayburt:

      1-SİNAN KÖKSAL.
      2-FUAT BAYRAMOĞLU.
     
     Karaman:

      1-ÖMER KARAKIŞLA.
      2-NECATİ AKPINAR.
      3-SENAN TUNA.
     
     Kırıkkale:

      4 sıra boş
     
     Batman:

      1-FARİS ÖZDEMİR.
      2-ZİVER HAMİTOĞLU.
      3-ABDÜLLATİF GÖKDEMİR.
      4-ESEN SARI.
     
     Şırnak:

      1-MEHMET TATAR.
      2-ABDURRAHMAN ABAY.
      3-HASAN TONĞ.
     
      Bartın:

      1-MUSTAFA YELKENCİ.
      2-HÜSEYİN KARAGÜL.
     
     Ardahan:

      1-FATİH RÜŞTÜ YILMAZ.
      2-ORHAN ÖNDER.
     
     Iğdır:

      1-ŞAMİL AYRIM.
      2-YILDIRIM TURAN.
     
     Yalova:

      1-YAKUP KOÇAK.
      2-MESUT CESSUR.
     
     Karabük:

      1-MEHMET ÇİFTÇİ.
      2-ENVER TÜMEN.
      3-ÖZLEM URGANCIOĞLU.
     
     Kilis:

      1-MEHMET VAKIF ŞARKBAY.
      2-MEHMET SEVER.
     
     Osmaniye:

      1-İBRAHİM KARAYİĞİT.
      2-ABDULKADİR SARI.
      3-AHMET ŞANAL.
      4-ALPARSLAN YÜCEL.
     
     Düzce:

      1-NECMİ HOŞVER.
      2-İBRAHİM CAN.
      3-TUNCAY ŞAHİN.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious