İşte Dünyanın en etkili 100 ismi!

İşte Dünyanın en etkili 100 ismi!.13906
  • Giriş : 24.02.2009 / 09:33:00

12 milyon okuyucusu bulunan Hello dergisinin 13 ülkede yaptığı araştırmaya göre dünyanın en etkili 100 ismi arasında 8 Türk bulunuyor. İşte dünyanın en etkili isimleri:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

100 ülkede 12 milyon okuyucusu bulunan Hello dergisinin, günümüzün en etkili 100 ismini belirlemek için yaptığı küresel araştırmada 8 Türk yer aldı. Derginin, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 13 ülkede yaptığı araştırmaya göre en etkili isim Barack Obama oldu.

Araştırmayı derginin İngiltere, İspanya, Meksika, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan, Tayland, Kanada, Malezya, Hindistan, Sırbistan, Ukrayna ve Türkiye'de bulunan editörleri yaptı. Siyasetçiler, yazarlar, oyuncular, sporcular ve mankenlerin de bulunduğu listede Obama'yı Angeline Jolie ve Brad Pitt takip ederken, Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan da en etkili 22. kişi olarak belirlendi.

Carla eşini solladı

Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk 23. sırada yer alırken, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ 24., İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı ise 25. sırada yer aldı. Özlem Önal 27. sırada göze çarparken, NBA'de oynayan basketbolcu Mehmet Okur da listenin 30. sırasına yerleşti. Mehmet Okur'u 31. sırada yer alan Kıvanç Tatlıtuğ ile bu yılki Eurovision temsilcisi olan 32. sıradaki Hadise izledi.

Madonna'nın 4. sırayı aldığı listede, ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama ise 6. sıraya yerleşti. Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni eşine 10 sıra fark atarak 9. en etkili isim oldu. Fransız medyası Nicholas Sarkozy'nin 19. sırada olmasına tepki göstererek, eşinden daha alt bir sırada yer almasının Sarkozy'yi 'küçük düşürdüğünü' yazdı. Listede 12. sırada “The Reader” filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu Oscar'ını alan Kate Winslet, 13. sırada şampiyon yüzücü Michael Phelps, 14. sırada ise ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton yer aldı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*