İşte Emin Çölaşan'ı Hürriyet'ten kovduran 'o fotoğraf!'

İşte Emin Çölaşan'ı Hürriyet'ten kovduran 'o fotoğraf!'.12585
  • Giriş : 08.10.2007 / 07:07:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:35:42

Çölaşan, Doğan’la aralarındaki kırılma noktasının yazdığı bir pankart haberi olduğunu söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gümüşhane Kelkit’te asılan bu pankartta, “Alkollü sürücüler her gün trafik kazalarında hayat kaybediyor, kaybettiriyor” denildikten sonra “Sizce suç kimde?” denilmiş.

Yazısında, “Atatürk düşmanlığının hangi boyutlara ulaştığını ve nasıl sinsice sergilendiğini bu fotoğrafta bire bir görüyorsunuz. Gümüşhane Valisi ve Kelkit Kaymakamı, bu afişi herhalde görmemişler! Görseler bile anlamını, verdiği mesajı kavramamışlar! Türkiye’de şimdi böyle oyunları çaktırmadan oynuyorlar” diyen Çölaşan, sonrasını şöyle aktarıyor:

“Bilmeden cami duvarına işemişim. Çünkü bizim patron Aydın Doğan Kelkitli... Bunu kovulma saatlerinden önce Ertuğrul söyledi. Kovulma sonrasında Sedat Ergin ‘Senin olayında kırılma noktası bu Kelkit yazısı oldu’ dedi. Onca sorun içerisinde bunun ne kadar doğru olduğunu bilemem. Belki de bir bahane idi. Her şey aklıma gelirdi de, Kelkit’in başıma iş açacağı doğrusu gelmezdi!”

İşte Emin Çölaşan'ı kovduran fotoğraf

ÇÖLAŞAN, İKİ AFİŞİ 'TEK' GÖRMÜŞ, KÖŞE YAZISI DA YALANLANMIŞTI

Daha sonraki günlerde Emin Çölaşan, kendi köşesinde Kelkit Belediye Başkanı Muammer Duran ve Kaymakam Erol Rüstemoğlu'nun 'açıklamalarını' yayınlamak zorunda kalmıştı.

OLAYIN İÇYÜZÜ

'Alkollü sürücüler her gün trafik kazalarında hayat kaybediyor, kaybettiriyor. Sizce suç kimde?" afişine uzaktan bakıldığında, 1998 yılından beri sabit olarak asılı bulunan Atatürk'ün siluetiyle alt alta asılmış gibi gözükmüş, halbuki afiş ile Atatürk siluetinin arasında herhangi bir bağlantının olmadığı, aralarında yaklaşık olarak bir metre mesafe bulunduğu ortaya çıkmıştı.

SAMANYOLUHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious