İşte Ergenekon'un planladığı sistem

İşte Ergenekon'un planladığı sistem.13387
  • Giriş : 29.03.2009 / 10:06:00
  • Güncelleme : 29.03.2009 / 10:13:21

Ergenekon sanığı Kemal ve Neriman kardeşler, darbeden sonraki sistemi bile tasarlamışlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon terör örgütünün yöneticiliğini yapmakla suçlanan Kemal ve Neriman Aydın kardeşlerin, örgütün Meclis'i ortadan kaldırdıktan sonra getireceği sistemi ve kanun maddelerini tasarladığı ortaya çıktı.

Örgüt içi görüşmelerde askerî öğrencilerin kendisinden sürekli 'önder' diye bahsettiği Kemal Aydın, bir konuşmasında, "Çok kısa bir süre sonra Türkiye'nin yönetiminde bulunacağım." diyor. Örgütün uygulamaya koymayı düşündüğü planlardan biri de 'Hıyanet-i Vataniye Kanunu'nu çıkararak, Lozan Antlaşması'nın imza gününü resmî tatil olarak ilan etmek. M.H. isimli şahsın Cumhurbaşkanı olarak düşünüldüğü belirtiliyor.

Neriman Aydın, Temmuz 2005'te yönetime el konulduktan sonra Anıtkabir Özel Defteri'ne neler yazacağını bile tasarlamış. İşte o satırlar:

M.H.- Cumhurbaşkanı olarak düşünülüyor.

Lozan Antlaşması'nın imza günü Türkiye'de resmî tatil günü ilan edilecek.

Kanun Teklifi: Türk Ortodoks Kilisesi'ne bağlıdırlar. Hıristiyan Kilisesi olarak ülkemizde geçerli tek kilise ve otorite Türk Ortodoks Kilisesi'dir.

Hıyanet-i Vataniye Kanunu çıkarılacak, sonra Anayasa maddesi yapılacak.

Gizli Önerge ve Gizli Oturum: Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın mevcut kadroları ile sosyal güvenceleriyle görevden el çektirilmeleri...

Kanun: Milli Güvenlik Genel Sekreterliği lağv edilerek mason olmayanlarla yeniden kurulacak.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*