İşte Erman hocadan inciler

  • Giriş : 04.05.2009 / 09:33:00

"Şike başkanlar düzeyinde olmaz" dedi, nasıl yapılır anlattı, başkanların yemeği hakkında en bomba lafları yine o etti!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

“Bu senaryoyu kimler yazıyorsa, bu işten hiç nasibini almamış kimseler.. Bu alemin içinde olmazlarsa bunu bilmezler! İki takım bu organizasyonu yapacaksa başkanlar düzeyinde yapmaz.. Ben nasıl yapacaklarını söyleyim; önce Papermoon'da olmaz o iş. Bu iş organize olacaksa futbolcu düzeyinde olur.. Takım kaptanları veya etkili oyuncular düzeyinde olur.. O da ikinci şahıslar devreye girer, organizasyon böyle yapılır.. Başkanlar girmez bu olaya. Yol bile açmazlar, açarlarsa da yanarlar..”

“Hiçbir başkan soyunma odasına; 'Bu maçı vereceksiniz' diye girmez, 'alacaksınız' diye girer. Çünkü nasıl söyleyecek bunu! Ne kadar gerizekalı insanlar var Türkiye'de! 'Bu maçı verin' denir mi? Teknik adam var, malzemeci var, bugün sende oynayan futbolcu yarın başka takımda oynayacak. 'Başkan adamlarını yolladı, bu maçı vereceksiniz dedi' derse ne olur. Başkanlar gerizekalı mı?”

“Orada tek kişi hatalı bence; Levent Kızıl. Sen federasyonun görevli adamısın, oraya girmeyeceksin. Onlar İzmir'i değil, İstanbul'u istiyor, sen orada 'Ne İzmir, ne İstanbul' diyemezsin, federasyon reddediyor.. Belki başka şeyler konuşacaklar, çok alakasız konular konuşacaklar, sen varken konuşamayacaklar. Bırak girme oraya. başkanlar elbette konuşacak, bütün başkanlar konuşacak!”

“Bu mal onların malı, mal kulüplerin malı. Onlar karar verecek. Onların makul istekleri doğrultusunda da yürüyecek bu iş. Bence federasyon da onların isteklerini makul şekilde disipline ederek götürecek bu işi. Ama Kulüpler Birliği doğru işlemiyor. Çok büyük bir güç aslında ama federasyonla kol kola gideceklerine alakasız yerelere gidiyorlar.. İşin ana kısmına girin siz.. 'Hakem kötü', 'TFF İzmir'e aldı', 'Bizi şampiyon yapmayacakları' bırakın. Ne oldu bugün Fenerbahçe 90 dakika çok güzel oynadı işte..”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*