İşte Ersöz'ü GATA'ya sevk ettiren kişi

İşte Ersöz'ü GATA'ya sevk ettiren kişi.9624
  • Giriş : 05.05.2009 / 03:10:00
  • Güncelleme : 04.05.2009 / 23:25:01

Ergenekon'un 'derin kulağı' Levent Ersöz'ün, GATA'ya sevki için İstanbul Barosu'nun seferber olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon yapılanmasının 'koca kulağı' emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün GATA'ya sevkinde İstanbul Barosu'ndan da yardım gördüğü ve savcılığa gönderilen bir yazıyla sürecin hızlandırıldığı ortaya çıktı.

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edilme süreci, ikinci iddianamenin ekleriyle birlikte aydınlanmaya başladı.

İDDİANAMEDE YER VERİLİYOR

Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un talimatları doğrultusunda bir dönem herkesi dinlediği ortaya çıkan Levent Ersöz'ün hastalığı nedeniyle kaldırıldığı Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırmaları Hastanesi'nden GATA'ya sevk edilmesi süreci, beraberinde tartışmaları da gündeme gelmişti. Bu süreçte, örgüt hakkında çok şey bilen birçok kuvvet komutanının özel sırlarını hafızasında barındıran Ersöz'ün, GATA'da tedavi gördüğü esnada, kendisine iğneyle enjekte edilen bir virüsle zehirlendiği iddiaları da ortaya atılmıştı.

BAŞKAN'IN İMZASI VAR

İkinci iddianamenin eklerinde yer alan bir yazı ise Ersöz'ün GATA'ya sevkinin nasıl gerçekleştiğini gözler önüne serdi.

04.02.2009 tarihinde İstanbul Barosu Başkanlığı'ndan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen ve İstanbul Baro Başkanı Avukat Muammer Aydın'ın imzasını taşıyan yazıda, Levent Ersöz'ün görevi gereği birçok örgütün hedefinde bulunduğu belirtildi. Yazıda, Ersöz'ün tedavisinin yapılması ve güvenliğinin sağlanmasının önemine işaret edilerek, sağlık ve güvenlik hakkı çerçevesinde derhal GATA'ya sevk edilmesi talep edildi.

İşte savcılığa gönderilen yazı:

Barodan savcılığa gönderilen yazıda özetle şunlar talep edildi: “Başsavcılığınızca yürütülmekte olan 2008/1756 no'lu soruşturmada, şüphelilerden tutuklu Levent Ersöz'ün müdafii Av. Ali Rıza Dizdar'ın başkanlığımıza vermiş olduğu 24.01.2009 ve 30.01.2009 tarihli dilekçelerinde, müvekkilinin prostat kanseri ve kalp rahatsızlığının olduğunu, cezaevinden Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırmaları Hastanesine sevk edildiğini, yoğun bakımda bekletildiğini, cerrahi müdahale yapılmadığını, görevi gereği birçok örgütün hedefinde bulunduğunu, tedavisinin yapılması ve güvenliğinin sağlanması için GATA'ya sevkinin sevkinin yapılmasının istenildiği belirtilerek, Başkanlığımızca da ilgi ve yardımları talep edilmiştir. Şüpheli Ersöz'ün kroner anter hastalığı ve prostat kanseri teşhisleri bulunması ve şüphelinin görevi icabı birçok örgütün hedefi olduğunun belirtilmesi nedeni ile sağlık ve güvenlik hakkı çerçevesinde derhal GATA'ya sevki talebinin yeniden değerlendirilmesini talep ediyoruz.'

Eruygur ayaklandı

Ergenekon davasında tutuklandıktan sonra Kandıra Cezaevi'nde merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçirdiği gerekçesiyle 'sağlık' gerekçesiyle tahliye edilen Jandarma eski Genel Komutanı Şener Eruygur'un GATA'dan tahliye olduğu ve zaman zaman dışarı çıkarak kahve içtiği ortaya çıktı. Şener Eruygur, Kadıköy Caddebostan'da kahve içerken görüntülendi. Eşi Mukaddes Eruygur ile birlikte Caddebostan CafeCrown'a gelen Eruygur'un fiziksel olarak iyi göründüğü gözlendi. Eruygur çifti kafede bir süre oturduktan sonra yine kendi araçlarıyla evine doğru yola çıktı.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*