İşte Fener'in teklif götürdüğü sürpriz isim

İşte Fener'in teklif götürdüğü sürpriz isim .32680
  • Giriş : 15.09.2007 / 16:29:00

Roberto Carlos gibi bir Dünya yıldızını Real Madrid gibi bir Dünya devinden kopartıp kadrosuna katan Fenerbahçe Yönetimi, Futbol Federasyonu"nun yabancı sınırlandırmasını kaldırmasını iple çekiyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çünkü Aziz Yıldırım ve kurmaylarının listesinde daha bir çok süperstar vardı. Ancak Haluk Ulusoy ile yönetimi, son kararını "6+1" olarak açıkladı ve böylece Sarı-Lacivertliler"in önemli planları büyük oranda sekteye uğradı.

Bu süreçte kadrodaki yabancılardan birinin gönderilip yerine Adriano, Ronaldo, Carew, Zigiç ya da Koevermans gibi bir golcünün alınacağı da sık sık haberlerde yer aldı.

İstanbul"a yabancı değil
Çok gizli görüşmelerin yapıldığı dönemin perde arkasını aralandı ve ortaya, adı şu ana kadar hiç geçmeyen bir isim çıktı: Djibril Cisse... Salı günü Beşiktaş ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçı hazırlıklarını sürdüren Marsilya"nın yıldızı Cisse Fransa'da konuştu.

Cisse Sarı-Lacivertli ekipten teklif aldığını söyledi... İşte Cisse'nin açıklamaları:

“2005"te Liverpool formasıyla Milan"a karşı hayatımın en garip maçını oynadım. Şampiyonlar Ligi Finali nedeniyle İstanbul"daydık. O gece Türkler"in futbola olan ilgisi ve sevgisini gördüm.”

"Şartlar oluşursa gelirim"
“Kesinlikle inanılmazlar. Sahadaki delice mücadeleye büyük renk kattılar. Kendi liglerinde de takımlarına ne kadar tutkulu olduklarını biliyorum. Türk Futbolu"nun da artık Avrupa"daki gibi bazı standartları aştığının farkındayım. Orada da büyük ligler seviyesinde Futbol oynanıyor.

Bir gün gerekli şartlar oluşursa Türkiye"de de forma giyerim. Aslına bakılırsa bu sezon öncesi böyle bir fırsat doğmuştu.

Fenerbahçe"den çok cazip bir teklif almıştım. Uzun süre düşündüm. Bu arada Marsilya ile de görüştüm. Sonrasında duygularımı dinleyip son kararımı Marsilya lehinde verdim...”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious