İşte fırtına beklenen yerler!

İşte fırtına beklenen yerler!.11000
  • Giriş : 10.03.2009 / 16:59:00

Meteorolojiden yapılan uyarıda şiddetli fırtına ve yağış bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri'nden "Kısa süreli acil" koduyla yayınlanan uyarıya göre Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'de fırtına bekleniyor.

Uyarıda şu açıklama yer aldı:

"Rüzgarın kuzey ve kuzeybatıdan Kuzey Ege"de akşam saatlerine kadar, Marmara"da akşam saatlerinden gece saatlerine kadar fırtına şeklinde esmesi 6 ila 8 (49-74 km/h) beklenmektedir. Batı Karadeniz"in güneyinde güneybatıdan, batısında kuzeybatıdan akşam saatlerinde başlayacak fırtınanın 6 ila 8 (49-74 km/h) Çarşamba günü etkisini kaybetmesi beklenmektedir."

YAĞMUR GELİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün (Salı) ülkemiz yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Ülkemizin iç ve batı bölgelerinde görülecek olan yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın batısı(Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), öğleden sonra Marmara ve Kuzey Ege (Manisa, Uşak, Kütahya ve İzmir'in kuzey ilçeleri) ile Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN YERLER

Yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın batısı(Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), öğleden sonra Marmara ve Kuzey Ege (Manisa, Uşak, Kütahya ve İzmir'in kuzey ilçeleri) ile Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, taşkın, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

HAVA SICAKLIĞI AZALACAK

Batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

ÇIĞ VE KAR ERİMELERİNE DİKKAT

Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*