İşte futbolun Anayasası!

  • Giriş : 05.12.2007 / 09:42:00

Oldukça tartışılan TFF'yi düzenleyen yasa resmen yürürlüğe girdi. Buna göre 30 gün içinde genel kurul yapılacak. Ulusoy tekrar aday olabilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üyeler arttırıldı


Futbol Federasyonu’nun yapısı ile denetimini, uluslararası federasyonların kurallarına uygun olarak yeniden düzenleyen kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yasaya göre 30 gün içinde genel kurul yapacak. Süper Lig kulüpleri, genel kurulda biri başkanları olmak üzere 7, daha önce şampiyon olan kulüplerin üyesi sayısı ise 8 olacak. Süper Lig kulüplerinin toplam genel kurulda oy hakkına sahip toplam delege sayısı da bu yasayla birlikte 98’den 130’a çıkmış olacak.

4 yılda bir seçim


Yeni yasada, Spordan Sorumlu Bakan, Genel Kurul’un olağanüstü toplanması için çağrıda bulunamayacak. Başkan seçimi ise 4 yılda bir yapılırken, Federasyon başkanı 3 dönemden fazla seçilebilecek. Bu durumda Haluk Ulusoy isterse tekrar başkan adayı olabilecek. Ayrıca federasyon bağımsız kurullarca denetlenecek. Bu arada kulüpler, futbolcular, teknik direktörler arasında doğan uyuşmazlıkları incelemek için “Uyuşmazlık Çözüm Kurulu” oluşturulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious