İşte haftanın filmleri!

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

'Babil', 'Ölesiye Aşk', 'İyi Bir Yıl' ve 'Şaşkın' adlı dört yeni film gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dram - gerilim türündeki filmde Fas’in uçsuz bucaksız çöllerinde patlayan tek el silah sesi, üç kıtadaki dört farklı ailenin yaşamını derinden etkileyecek olaylar zincirinin fitilini ateşler.

Bu olaydan etkilenenler arasında Fas’ta turistik gezi yaparken ölüm kalım mücadelesi yaşamak zorunda kalan ABD'li karı-koca, kazayla işledikleri suç yüzünden başı derde giren iki Faslı çocuk, ABD'li iki küçük çocukla Meksika sınırını yasadışı yollardan aşan Meksikalı çocuk bakıcısı ve Tokyo’da babası polis tarafından aranan asi ruhlu sağır Japon genç kız vardır.

Birbiriyle çatışma halindeki kültürlerin ve uçsuz bucaksız mesafelerin ayırdığı dört farklı insan grubu, izolasyon, keder ve üzüntü duygularının eşlik ettiği paylaşılmış kadere doğru hızla yol almaya başlayacaklardır.

Ölesiye Aşk

Christophe Barratier'nin yönettiği 'Ölesiye Aşk'ta Denis Lavant, Isild Le Besco, Pascal Bongard rol alıyor.

Dram türündeki filmde yaz tatilinde göl kenarında bir kampta 17 yaşındaki Camille, her zamanki sıkıntılı ruh hali içinde kendisini ailesi ve erkek arkadaşı arasında sıkışmış hissetmektedir.

Camille kampta bir süre sonra yelken hocası olarak yeni işe alınmış 40 yaşındaki Blaise ile karşılaşır.

Camille de Blaise de yaşama karşı isteksizdir. Bu durum, onları birbirlerine yaklaştırırken, diğerlerinden uzaklaştırır.

Russell Crowe ile 'İyi Bir Yıl'

Ridley Scott'un yönettiği 'İyi Bir Yıl'da Russell Crowe, Albert Finney, Freddie Highmore rol alıyor.

Komedi türündeki filmde kendinden emin ve burnu havada, yakışıklı bir borsacı olan, Max Skinner Londra borsasında spekülasyonlar yaparak büyük paralar kazanmaktadır.

Son fethinde ise bir çok rakibini büyük kayıplara uğratmıştır. Max’in zaferi felsefesi ile aynı yöndedir, en önemli şey kazanmaktır ve hayatta başka hiçbir şeyin kıymeti yoktur...

'Şaşkın' da gösterimde

Şahin Alparslan'ın yönettiği 'Şaşkın'da Onur Ünsal, Evrim Akın, Ahmet Mümtaz Taylan rol alıyor.

Romantik-komedi türündeki filmde Mehmet, İstanbul’da üniversite öğrencisidir. Tesadüfen dinlediği bir radyo programında bir kızın aşk üzerine konuşmalarından çok etkilenir ve onu bulmak için ev arkadaşı Çetin’i de yanına alarak Antalya’nın yollarına düşer.

Peşinden gittiği bu esrarengiz ses hakkında, tek bildiği Antalya’da bir otelde staj yaptığı ve isminin Deniz olduğudur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious