İşte hakemin tartışılan kararları

İşte hakemin tartışılan kararları .7540
  • Giriş : 24.10.2007 / 11:28:00

Hakem kötü kararlarıyla Fenerbahçeliler'i çıldırttı. İşte o kararlar..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe-PSV maçına hakem kötü yönetimiyle damgasını vurdu. Semih’e tükürüldüğünü görmedi, Lugano’ya alakasız sarı gösterip cezalı duruma düşürdü, Deivid’i yanlış attı, net penaltıyı yedi.

Vatan Gazetesi'nden Ali Can'ın haberine göre; F.Bahçe, PSV deplasmanında resmen hakem kıyımına uğradı. İngiliz hakem Howard Webb öyle kararlar verdi ki bir tek üzerindeki Hollanda forması yoktu. İşte Webb’in F.Bahçe’yi sadece bu maçta değil 7 Kasım’daki rövanşı da etkileyen yanlı kararları ve tepkiler şöyle...

DAKİKA 23: Semih Addo’nun markajında. F.Bahçe’nin golcüsü sürekli taciz eden PSV’li oyuncuya koluyla vuruyor ve ardından Addo’dan tükürük geliyor. Hakem kırmızı kartı es geçiyor.

DAKİKA 45: Ceza sahası içinde Kromkamp’ın önündeki topa Deniz ayak koydu. Kaleci Volkan topa sahip oldu. Pozisyonla hiç alakası olmayan Lugano sarı kart gördü ve PSV ile rövanşta oynanacak maçta cezalı duruma düştü.

DAKİKA 65: Zonneveld’le ikili mücadeleye giren Deivid faul yapıyor. İngiliz hakem önündeki pozisyonda Deivid’e direkt kırmızı kart gösteriyor.

DAKİKA 86: Farfan, Aurelio’yu omzundan çekti ama İngiliz hakem buz gibi penaltıyı yedi.

Maç sonu F.Bahçe cephesinden haklı olarak İngiliz hakeme tepki vardı. Teknik direktör Zico “Kararlarda hakemin kriteri olmalı. Deivid’i tam görmedim ama akışa göre sarı kart olabilirdi. Taraftar baskısı vardı. Bazı kararlarda taraftar sanki başka maçı izliyordu'' dedi.

Kırmızı kart gören Deivid ise “Rakiple ikimizde topu almak için mücadele ettik. Pozisyon gereği ayağına vurdum. Ama hakem kasıt aradı. Hakemin bizi cezalandırdığını düşünüyorum'' diye konuştu. Sonuç olarak hakemin iki hatalı kartı yüzünden Deivid ve Lugano 7 Kasım’da PSV’ye karşı cezalı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious