İşte Hollywood'un hacı yıldızları

  • Giriş : 15.09.2007 / 16:15:00

Kabbala'yı benimseyen ve aralarında Madonna, Demi Moore'un da bulunduğu ünlüler Telaviv'de buluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yahudi mistik öğretisi olan Kabbala'nın takipçilerinden Madonna yönetmen eşi Guy Ritchie ve üç çocuğuyla birlikte İsrail'e giderek hacı oldu. Demi Moore ve eşi Ashton Kutcher ile moda devi Donna Karan gibi ünlülerin de bulunduğu Kabbala inananları Tel Aviv'de buluşarak Yahudi Yeni Yılını da kutladı.

İŞTE KABBALA TÖRENİNDE BULUŞAN ÜNLÜLER

Bu buluşmaya 10 yaşındaki kızı Lourdes, yedi yaşındaki oğlu Rocco ve 22 aylık evlatlığı David'i de götüren Madonna'nın amacı bütün ailesinin ruhlarını kötü düşüncelerden ve günahlardan arındırmasını sağlamak.

Madonna ailesiyle birlikte Tel Aviv'in yanısıra Kudüs ve Golan Tepeleri'ne gidip bu bölgelerdeki kutsal yerleri de ziyaret etmeyi amaçlıyor.

ADINI BİLE DEĞİŞTİRDİ

Daha önce de Kabala inanışına göre hacı olmak için İsrail'e giden Madonna, Katolik doğduğu halde Yahudi mistisizmi ile ilgilendiği için Yahudi din adamları tarafından eleştiriliyor. Kendisine Yahudi isimlerinden Esther adını takan Madonna, Yahudi inancına göre nazar değmesin diye kırmızı bileklik takıyor ve Şabat günü konser vermiyor.

MİSTİK BİR ÖĞRETİ

Kabbala bir Yahudi Mistik öğretisidir. İbranice kökenli bir kelime olan Kabala, gelenek anlamına geliyor. Kabala, sır bilimi ve Yahudilerin Tevrat’ın gizli manalarını araştırma ve yorumlama akımı olarak kabul edilir

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious