İşte il il tatil edilen okullar

İşte il il tatil edilen okullar.8526
  • Giriş : 17.02.2008 / 21:30:00

İstanbul'da, Ankara'da ve birçok şehirde okullar tatil edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Valisi Muammer Güler, yarın İstanbul'daki bütün ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.

''İstanbul ilinde 16 Şubat cumartesi günü sabahı başlayan ve halen devam eden, yarın da etkisini sürdürecek olan kar yağışı ve hava sıcaklığındaki belirgin azalmaya bağlı kuvvetli don ve buzlanmanın, özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yaratacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, tedbir amacıyla 18 Şubat pazartesi günü İstanbul'daki bütün ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir.''


Güler, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özürlü personel ve hamilelerin idari izinli sayılacaklarını, orta dereceli okullarda bugün ve yarın yapılması gereken sorumluluk sınavlarının da okul müdürlüklerince belirlenecek bir tarihe ertelendiğini söyledi.

1 GÜN TATİL OLAN İLLER


KARAMAN

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve ortaöğretim okulları 18/01/2008 tarihinde bir gün süreyle tatil edildi.

SON HABER - 19:40

Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime, Başkent ve İstanbul Aydın üniversiteleri ile Kadir Has Üniversitesi'nin Selimpaşa Yerleşkesi'nde 1 gün, Amasya Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi'nde ise 2 gün ara verildi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle, Başkent ve İstanbul Aydın üniversiteleri ile Kadir Has Üniversitesi Selimpaşa Yerleşkesi'nde eğitim-öğretime, 18 Şubat 2008 tarihinde bir gün ara verildi. Amasya Üniversitesine bağlı fakülte ve yüksek okullarda ise eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Zonguldak merkez ile Ereğli, Alaplı ve Devrek ilçeleri, Karabük merkez ile Ovacık, Eskipazar ve Eflani ilçeleri ve bağlı köyler, Tekirdağ'ın Çorlu, Adıyaman'ın Besni ve Kütahya'nın Domaniç ilçeleri ile Amasya, Çorum ve Kırklareli il genelindeki ilköğretim ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Adıyaman'ın Sincik ilçesi ile Tokat'ın Yeşilyurt, Başçiftlik ve Almus ilçelerindeki okullarda ise eğitime verilen aranın 2 gün olduğu kaydedildi.

Öte yandan, Sivas Valiliğinin aldığı kararla, kent genelindeki okullarda eğitime verilecek aranın 1 günden 2 güne çıkarıldığı kaydedildi.

Kar yağışı nedeniyle Bilecik il genelinde, Eskişehir'in Sivrihisar, Çanakkale'nin Biga, Tekirdağ'ın Çerkezköy, Saray ve Marmara Ereğlisi'ndeki ilköğretim ve liselerde eğitime 1 gün ara verildi.

Adana'nın Tufanbeyli, Saimbeyli ve Feke ilçelerindeki okullarda ise eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

SİNOP

Sinop'ta dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı aralıksız devam ediyor. Kar yağışı şehirde hayatı olumsuz etkilerken, okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

Şehir merkezinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, gece boyunca devam etti, sabah saatlerinde ise etkisini artırdı. Halen aralıksız devam eden kar yağışı şehir merkezinde etkili olmaya devam ediyor. Kar yağışının şehir içi ulaşımı ve günlük hayatı aksatmaması için Sinop Belediyesi de çalışmalarını sürdürüyor. Yüksek yerlerde ise kar kalınlığı yarım metreye yaklaştı. Kar yağışının pazartesi akşamına kadar devam etmesi bekleniyor.

Sinop il genelinde kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün süreyle tatil edildi. Sinop'ta 370 köy yolunun kar nedeniyle ulaşıma kapalı olduğu bildirildi. Sinop'ta etkili olan kar yağışı ve tipi, hayatı olumsuz etkiledi.

İSTANBUL

Fatih Üniversitesi'nde eğitim-öğretime yarın için ara verildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek sorunlar nedeniyle, eğitim-öğretime yarın için ara verildiği bildirildi.

DÜZCE

Düzce genelinde süren yoğun kar yağışı dolayısıyla Cumayeri ilçesinin ardından Gümüşova, Çilimli ve Kaynaşlı ilçelerinde de pazartesi günü okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, il genelinde şu an itibariyle kapalı köy yolu sayısının 62 olduğu bildirildi. Köy Hizmetleri ekiplerinin yol açma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

YOZGAT

Yozgat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

Yozgat Valisi Amir Çiçek, kriz merkezinde yaptığı basın toplantısında, okulların iki gün süreyle tatil edildiğini açıkladı. Salı günü mesai bitiminde tatil süresinin havanın durumuna göre tekrar değerlendirileceğini ifade eden Vali Amir Çiçek, "ilimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulları iki gün süreyle tatil etmiş bulunuyoruz. Kamuda çalışan özürlü personelde iki gün izinli sayılacak. Kar nedeniyle il genelinde 500 köy yolu ulaşıma kapalı. 32 köye elektrik verilemiyor. Yozgat-Boğazkale, Yozgat-Çorum yolu ve çevre illerle bağlantılarda zaman zaman aksamalar oluyor. Vatandaşlarımız yola çıkarken araçlarında çekme halatı,zincir gibi ekipmanları eksik etmesinler" dedi.

ADIYAMAN

Adıyaman Valisi Halil Işık, etkili olan kar nedeniyle köylerde okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı.

Adıyaman ve ilçelerindeki yoğun kar nedeniyle İl Kriz Merkezi Adıyaman Valisi Halil Işık başkanlığında toplandı. İl Kriz Merkezi, merkeze bağlı köylerde ve Çelikhan ilçe merkezinde 1 gün, köy okullarında 2 gün, Gölbaşı, Besni, Tut ve Gerger ilçe merkezleri ve köylerinde bir gün tatil edilmesine karar verdi.

ANKARA

Gazi Üniversitesi yarın tatil edildi. Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle, Gazi Üniversitesi'nde de eğitime bir gün ara verildi. Gazi Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle üniversitede eğitim ve öğretime yarın (18 Şubat) bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

İSTANBUL

Marmara ve İstanbul Bilgi üniversitelerinde eğitime 1 gün ara verildi
İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle, Marmara ve İstanbul Bilgi üniversitelerinde eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Marmara Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, ''Marmara Üniversitesi'nde, olumsuz hava koşulları nedeniyle 18 Şubat 2008 Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 günlük ara verilmiştir'' denildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada ise hava muhalefeti nedeniyle üniversitede yarın, bir gün süreyle eğitime ara verildiği bildirildi.

BİLECİK

İl genelindeki tüm köy yolları ve bazı ilçe yolları ulaşıma kapanırken, okullar 1 gün tatil edildi.

Kar yağışı tüm yurtta olduğu gibi Bilecik'te de etkili oldu. Cumartesi günü sabaha karşı başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı Bilecik'i beyaza bürüdü. Kar kalınlığı Bilecik'in yüksek kesimlerde neredeyse 1 metreye ulaşırken, şehirde ise hayat felç oldu.

Kar yağışı nedeniyle Bilecik'teki tüm köy yollarının tamamına yakını ve bazı ilçe yolları ulaşıma kapandı. Yoların ulaşıma kapanması ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle il genelinde okullar 1 gün tatil edildi. Bilecik Valiliği'nden yapılan açıklamada, Pazartesi günü okulların tatil edildiği bildirildi.

MUŞ

Muş'ta kar nedeniyle köy okulları bir gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada il ve ilçe merkezleri hariç tüm köylerdeki ilköğretim okullarının Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi. Dün akşamdan itibaren başlayan kar, şehir merkezinde 25 santimi buldu. Muş-Kulp-Diyarbakır yol çığ düşmesi sonucu kapandı. Zengök köyü yakınlarında düşen çığın temizlenmesi için Karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

YALOVA

Yalova'da yoğun kar yağışı sebebiyle okullar yarın tatil edildi.

Yalova Valiliği'nden yapılan basın açıklamasında, yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle 18 Şubat Pazartesi günü (yarın) ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, Meteoroloji'den alınacak bilgiler doğrultusunda ileriki günlerde okulların tatili konusunda gerekli açıklamaların yapılacağı bildirildi.

ORDU

Ordu'da bu sabahtan itibaren etkili olan kar yağışı yüzünden Ordu'da okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, "Ordu merkez ve sahil ilçelerinde 1, yüksek ilçelerde 2 gün eğitim ve öğretime ara vermek zorunda kaldık." dedi.

Kar kalınlığının şehir merkezinde 10 santimi bulduğu Ordu'da hava şartları hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı sonrası Gülyalı, Perşembe, Fatsa ve Ünye'de kar kalınlığı 20 santimetreye yaklaştı. Kalınlık, özellikle Gürgentepe, Kabadüz, Akkuş ve Mesudiye'de 1 metrenin üzerine çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, sahil ilçelerinde 1, yüksek ilçelerde ise 2 gün eğitim ve öğretime ara vermek zorunda kaldıklarını söyleyerek, "Ordu, Gülyalı, Perşembe, Fatsa ve Ünye'de 1 gün, diğer ilçelerde 2 gün tatil edildi. Hava durumuna göre yeniden değerlendirilecek." diye konuştu.

SAMSUN

Kar yağışı nedeniyle Samsun il merkezi ile ilçe merkezlerindeki okullar 1 gün, köy okulları ise 2 gün tatil edildi.

Alınan bilgiye göre, gece başlayan kar yağışı Samsun merkez ve ilçelerde günlük yaşamı olumsuz etkilerken İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il merkezi ile ilçe merkezlerindeki okullar 18 Şubat Pazartesi günü (yarın) tatil edildi. Bu merkezlere bağlı köy okullarında tatil süresi 2 gün olarak belirlendi

Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) bağlı fakülte ve yüksekokullarda da eğitime 2 gün ara verildi.

Yetkililer, OMÜ'de derslere 20 Şubat Çarşamba gününden itibaren devam edileceğini bildirdiler.

ANKARA

Ankara Valisi Kemal Önal, olumsuz hava koşulları nedeniyle Ankara'nın merkez, ilçe ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini bildirdi.
ercan:

Önal, geceden itibaren başlayan ve gün içinde etkili olan kar yağışının ilk ve orta derecede öğrenim gören öğrencilerin ulaşımda can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacağını gözlemledikleri için yarın eğitime ara verileceğini söyledi.
ercan:

Vali Önal, ayrıca kamu kurumlarında çalışan özürlü vatandaşların da yarın idari izinli sayılacaklarını belirtti.

ÇANKIRI

Çankırı'nın Orta ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Orta ilçesi hariç diğer ilçe ve il merkezinde eğitim öğretimin devam edeceğini, Orta ilçesinde tipi nedeniyle okulların Orta ilçe merkezi ve köylerinde bir gün süre tatil edildiğini söyledi.

BALIKESİR

Yoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Balıkesir Valiliğinden alınan bilgiye göre, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediği Balıkesir ve ilçelerindeki ilköğretim okulları ile liselerde eğitime bir gün ara verildi.

İl merkezi ile bağlı ilçe ve köylerdeki okullarda 19 Şubatta ders başı yapılacağı belirtildi.

KAHRAMANMARAŞ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve bağlı köylerde eğitime 1 gün, Andırın ilçesinde ise 2 gün ara verildi.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Kürşat Kırbıyık, yaptığı açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.

Andırın ilçesinde ise yağış nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiğini ifade eden Kırbıyık, diğer ilçelerdeki durumu daha sonra değerlendireceklerini kaydetti.

BURSA

Bursa kent merkezi ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

ÇORUM

Ukrayna üzerinden gelen soğuk hava ve kar yağışı, Çorum'da hayatı felç etti. Kar ve tipi nedeniyle Çorum'un çevre iller ve ilçelerile bağlantısı kesildi. Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 18 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi.

KOCAELİ


Kocaeli'nde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liseler ile Kocaeli Üniversitesi'nde yarın eğitime ara verildiği bildirildi.


Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okullar 18 Şubat Pazartesi günü tatil edildi.


Kocaeli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Pazartesi günü bütün fakülte ve yüksek okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.


Açıklamada, üniversitede eğitim ve öğretimin 19 Şubat Salı günü yeniden başlayacağı kaydedildi.

SAKARYA

Sakarya'da da kent merkezindeki kar kalınlığı 20 santimi aştı. Adapazarı merkeze bağlı köyler diğer ilçelere bağlı 133 köyle ulaşım sağlanamadı. Kocaeli ile Sakarya Üniversitesi yarın için 1 günlük tatil kararı alırken, iki il valilikleri de il genelinde ilk ve orta dereceli okullar için 1 günlük tatil kararı aldı. Okulların salı günü de tatil edilip edilmeyeceğine yarın karar verilecek.

KONYA

Konya'daki yoğun kar yağışı nedeniyle, ilköğretim, lise ve Selçuk Üniversitesi'ndeki eğitime pazartesi günü bir gün ara verildiği bildirildi.

Kent merkezinde kar kalınlığının 30 santimetreyi geçmesi ve ulamışın olumsuz etkinlenmesi nedeniyle okullar, Pazartesi günü için bir gün süre ile tatil edildi. Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, yoğun kar yağışının dolayısıyla ilköğretim ve lise okullarında bir gün ders yapılmayacağını açıkladı. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıkmada da kar yağışının devam etmesi nedeniyle pazartesi derslerin yapılmayacağı bildirildi. Tatilin devam edip etmeyeceğinin kar yağışının yoğunluğuna göre değişeceği öğrenildi.

BARTIN

BARTIN'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, pazartesi günü bir gün tatil edildi.

Yoğun kar yağışı Bartın'da yaşamı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde kar kalınlığı 40 santimetreye kadar ulaştı. Kent merkezinde araçlarında zincir bulunmayan sürücüler yolda kalınca, araçlarını yol kenarlarına çekerek gidecekleri yere yürüyerek ulaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bartın Valiliği, Ulus İlçesi dışında, kerkez ilçe diğer tüm ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okulları yarın bir günlüğüne tatil etti.

2 GÜN TATİL OLAN İLLER


SİVAS

Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas'ta okulların 2 gün tatil edildiği açıklandı.

Sivas İl Hıfzısıhha Kurulu, il genelinde etkisini sürdüren kar yağışını değendirdi. Kurul, toplantı sonunda il genelinde ilköğretim ve orta dereceli okulların 18 ve 19 Şubat pazartesi ve salı günü olmak üzere 2 gün tatil edilmesine karar verdi.

TUNCELİ

Tunceli'de aralıksız devam eden kar nedeniyle il genelindeki tüm ilk, orta ve yaygın eğitim kurumlarında iki gün okullar tatil edildi.

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, aralıksız devam eden kar nedeniyle il merkezi ve ilçelerde bulunan tüm ilk, orta ve yaygın eğitim kurumlarında 18 -19 Şubat tarihleri arasında eğitim yapılmayacağı belirtildi.

Aynı tarihlerde il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm engellilerin de izinli olduğu bildirilen açıklamada, ayrıca çalışan hamile personelin de kurum amirine bildirmek şartıyla iki gün boyunca idari izinli sayılacağı açıklandı.

TOKAT

Tokat il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Tokat Vali Vekili Şükrü Çakır, kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışının yarın da devam etmesinin beklendiğini söyledi. Bazı ilçelerde kar kalınlığının 40 santimetreyi, bazı ilçelerde ise 70 santimetreyi bulduğunu belirten Çakır, il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiğini ifade etti. Çakır, "İlçelerimizde inisiyatif kaymakamlarımızda olduğu için duruma göre 2 veya 3 gün tatil edecekler." dedi.

KASTAMONU

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Dün gece etkisini artıran kar yağışı, özellikle Ilgaz'da tipiye dönüştü. Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullar, pazartesi ve salı günü 2 gün süreyle tatil edildi.

KIRŞEHİR

Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesindeki okullarda kötü hava koşulları nedeniyle 2 gün eğitim ve öğretime ara verildi.

Çiçekdağı Kaymakamı Sedat Eliuz, ilçede kar kalınlığının 35 santimetreyi bulduğunu, karla birlikte tipinin hayatı büyük ölçüde olumsuz etkilediğini söyledi. Eliuz, "Yaptığımız değerlendirme sonucunda ilçemiz genelindeki ilköğretim, lise ve dengi okulların yarın ve salı günü tatil edilmesini uygun bulduk" dedi.

AFYON

Afyonkarahisar'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı aralıksız devam ediyor. Kar yağışı şehirde hayatı olumsuz etkilerken, okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

Şehir merkezinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, gece boyunca devam etti, sabah saatlerinde ise etkisini artırdı. Halen aralıksız devam eden kar yağışının şehir merkezinde kalınlığı 20 santimetreyi geçti, yüksek yerlerde ise kar kalınlığı yarım metreye yaklaştı. Kar yağışının pazartesi akşamına kadar devam etmesi bekleniyor.

Afyonkarahisar il genelinde kar yağışı nedeniyle ise okullar 2 gün süreyle tatil edildi. Afyonkarahisar Valiliği'nden yapılan açıklamada, kamuda çalışan özürlü personelin de 2 gün izinli sayılacakları bildirildi.

Hava sıcaklığının eksi 12 dereceye kadar düşmesi beklenen Afyonkarahisar'da vatandaşlar don ve buzlanmaya karşı uyarılıyor. Öte yandan, karayollarının kavşak noktasında bulunan Afyonkarahisar'da İzmir, Ankara, Kütahya, Antalya, Konya, Isparta gibi illere ulaşımı sağlayan yollarda karayolları ekipleri aralıksız çalışıyor.

Tuzlama çalışmalarının sürdüğü güzergahlarda zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına kontrollü olarak izin verilirken, Ankara yolu'nun en yüksek rakımlı noktası olan Köroğlu Beli'nde zincirsiz araçların seyretmesine izin verilmiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious