İşte Irak sınırında konuşlanan Mehmetçiğin görüntüleri

İşte Irak sınırında konuşlanan Mehmetçiğin görüntüleri.16536
  • Giriş : 16.10.2007 / 09:01:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:51:54

İngliz haber ajansı Reuters, dün Irak sınırında nöbetteki mehmetçiklerin fotoğraflarını servise koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uludere ve Şırnak'ta dağların arasında kıvrıla kıvrıla ilerleyen geçitleri tutan Mehmetçiğin moralininin yüksek olduğu fotoğraflara da yansıdı. Operasyona hazır oldukları gözlenen askeri birliklerin tam donanımlı oldukları da gözlerden kaçmadı.

Olası bir sınır ötesi operasyonuyla ilgili gelişmeler devam ederken, 1996'daki Irak hükümeti ile yapılan sınır güvenliği anlaşması gereği Kuzey Irak’ın sınır kesimindeki Begova, Kanimasi, Bamerni ve Amediye kasabaları yakınlarındaki stratejik alanlara bulunan Türk birlikleri de PKK’ya karşı tetikte bekliyor.

SINIR ötesi operasyon için tezkere hazırlığı sürerken, Adapazarı'nda haftasonu askeri hareketlilik görüldü.
Terör örgütü PKK'ya yönelik olası sınır ötesi operasyon için Türk Silahlı Kuvvetleri'nde hazırlık devam ederken, Adapazarı'nda bulunan Ege Ordu Komutanlığı'na bağlı 1'inci Piyade Tugay Komutanlığı Taşkısığı Kışlası'ndan top, mühimmat ve malzeme yüklü çok sayıda askeri araç Mithatpaşa Tren istasyonunda vagonlara yüklendi. Taşkısığı Kışlası'ndan Mithatpaşa Tren İstasyonu'na polisin aldığı güvenlik önlemleri altında getirilen mühimmat ve malzeme yüklü askeri araçlar trenlere yüklendi, Tren saat 09.30'da Ankara'ya hareket etti. Yetkililer askeri araç ve mühimmatın Ankara'ya atış eğitimi için gittğini ve eğitim tatbikatına katılacakları söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious