İşte İşçi Partisi'nin bakanları

  • Giriş : 06.07.2007 / 09:03:00

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ''Hedefimiz, Kemalist devrimi tamamlamak, çalışan, üreten, başı dik Türkiye'yi kurmak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Perinçek, ''Milli Hükümet Bakanlar Kurulu'' olarak nitelendirdiği, ''partisinin iktidara gelmesi halinde kuracağı Bakanlar Kurulu'nun üyelerini'' kamuoyuna tanıttı.

Perinçek, Dedeman Oteli'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, devlet yetkilerinin Atlantik ötesi güçlere devredildiğini öne sürerek, amaçlarının ''halkın hizmetindeki, halkçı ve güçlü devleti kurmak''olduğunu söyledi. En geç 3 yıl içinde ''Milli Hükümet''i kuracaklarını iddia eden Perinçek, Türkiye'nin, ''bölünme, devletini yitirme ve milletinin parçalanması'' tehditleriyle karşı karşıya olduğunu savundu. Perinçek, şunları kaydetti: ''Türkiye, bölünemeyeceğine göre, Türk milleti parçalanmayacağına göre, Atatürk devrimini de yıkamayacaklarına göre, Türkiye kendini toparlayacak ve kesinlikle Avrupa kapısından zincirlerini koparacak, ABD'nin denetiminden çıkacak. Bu ülkelerle ilişkilerini de Türkiye'ye yakışan bir içeriğe kavuşturacak, normalleştirecek ve tekrar Atatürk devrimini inşa edecek. Çağdaş 21. yüzyılın ufuklarında, yeniden o çağdaş Türkiye'yi kuracaktır. Bu kesindir. İşçi Partisi bu görevi üstlenmiştir. İşçi Partisi, Türkiye'yi birleştirmeye, bütünleştirmeye başlamıştır.'' Perinçek, konuşmasının ardından, ''Milli Hükümet Bakanlar Kurulu''olarak nitelendirdiği 31 ismi tek tek kamuoyuna tanıttı.

-SORU-

Daha sonra gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Perinçek, bir gazetecinin, ''Milli Hükümeti neden üç yıl içinde kuracaklarını'' sorması üzerine, şunları söyledi: ''En geç üç yıl içinde diyoruz. Bu altı ay içinde de olur, dört ay içinde de olur. Ama üç yıldan sonraya kalmayacaktır. Sebebi şu: Artık görüyoruz Genelkurmay Başkanlarımız Türkiye'yi tehdit eden gücün, terörün arkasındaki kuvvetin, Atlantik devletleri olduğunu, hatta NATO'nun da zaman zaman adını vererek ifade etmektedir. Şimdi size soruyorum, bu koşullarda Türkiye'nin tepesinde NATO'cular Atlantik'çiler kalabilir mi? Hem terörü destekliyorlar hem de Türkiye'yi hükümet mevzilerinden, içeriden hançerleyecekler. En fazla üç yıl gidecek. Bana göre üç yıl da gitmeyecek ama size mahcup olmamak için üç yıl diyoruz.''

İŞTE İŞÇİ PARTİSİ'NİN BAKANLARI

Başbakan: Doğu Perinçek
Başbakan Yardımcısı: Ferit İlsever
Başbakan Yardımcısı: Ali Kocatürk
Devlet Bakanı: Prof. Dr. Ümit Akkoyunlu
Devlet Bakanı: Ceyhan Mumcu
Devlet Bakanı: Adnan Konukman
Devlet Bakanı:Servet Bora
Adalet Bakanı: Mehmet Cengiz
Milli Savunma Bakanı: Mehmet Bedri Gültekin
İçişleri Bakanı :E. Korg. Yaşar Müjdeci
Dışişleri Bakanı: Prof. Dr. Semih Koray
Yerel Yönetimler Bakanı: Esin Özbey
Maliye Bakanı: Şefik Çakmak
Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı: Haluk Dural
Bayındırlık ve İskan Bakanı: Orhan Ayber
Ulaştırma Bakanı: E. Gen. Servet Cömert
Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Bülent Esinoğlu
Ticaret Bakanı: Mete Göknel
Tarım Bakanı: Prof. Dr Cengiz Çakır
Çevre ve Orman Bakanı: Prof. Dr. Uçkun Geray
Denizcilik Bakanı: Prof.Dr. Ferit Hakan Baykal
Turizm Bakanı: Yüksel Sarı
Milli Eğitim Bakanı: Turan Özlü
Kültür Bakanı: Demirtaş Ceyhun
Bilim Bakanı: Prof. Dr Mehmet Tomak
İletişim Bakanı: Dr Serhan Bolluk
Gençlik ve Spor Bakanı: Prof. DR. Erbil Gözükırmızı
Kadın ve Aile Bakanı: İlknur Kalan
Sağlık Bakanı: Prof. Dr. Osman Şadi Yenen
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Erkan Önsel
Engelliler Bakanı: Turan İçli

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious