İşte İstanbul için ÖSS önlemleri!

İşte İstanbul için ÖSS önlemleri!.4195
  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

İstanbul Valisi Muammer Güler ile Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, pazar günü yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) nedeniyle İstanbullular’a bazı uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vali Güler ve Kadir Topbaş Grand Cevahir Otel’de bir basın toplantısı düzenleyerek ÖSS için alınan tedbirleri açıkladı. Pazar günü yapılacak sınava İstanbul’da 251 bin 801 öğrencinin gireceğini belirten Güler, sınavın 645 binada, 28 bin 130 sınav gözetmenin kontrolu altında gerçekleştirileceğini dile getirdi. Saat 09:30’da başlayacak sınavın 12:45’te sona ereceğini söyleyen Güler, bu süre içerisinde 3 bin polin güvenlik amaçlı olarak görevlendirildiğini kaydetti.

Öğrencilerin sınav sürecince ve öncesinde olumsuz etkilenmemesi için İstanbullu’ları gürültü yapmamaları konusunda uyaran Vali Güler, ”Lütfen gürültü yapmayalım. Öğrencilerimizi rahatsız etmeyelim” dedi. Güler, vatandaşların bu konuda hassasiyet göstermelerini isteyerek, ”Herkesi duyarlılığa davet ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’da ÖSS kapsamında belediye olarak bir takım tedbirler aldıklarını açıkladı. Topbaş, ”Sınav var. Lütfen klakson çalmayın” yazılı bin adet pankart hazırladıklarını ve İstanbul’un değişik noktalarına astıklarını söyleyen Topbaş, bu sayede vatandaşlara hatırlatmada bulunduklarının dile getirdi. Ayrıca Akomcell aracılığıyla cep telefonlarına uyarı mesajı atacaklarını kaydeden Topbaş, pazar günü sınav yerleri yakınındaki inşaat çalışmalarının da durdurulacağını dile getirdi. Topbaş, pazarcıların ve seyyar satıcıların gürültü yapmalarının önüne geçeceklerini söylerken, eğlence yerlerinin de uyarıldığını anlattı. Topbaş, ayrıca sınav günü belirli noktalardan 26 bölgeye İETT, İDO ve metronun ücretsiz hizmet edeceğini dile getirdi.

Bu arada iki yöneticinin ÖSS vesilesiyle dikkat çektiği bir başka unsur da, yeni ”Çevre Yasası”nın getirdiği gürültü ile ilgili düzenlemeler oldu. Özellikle yüksek sesli eğlence yerlerinin sıkı şekilde takip edileceğini belirten Vali Güler, kapatmalara kadar varan cezalar uygulanacağını kaydetti. Kadir Topbaş’da eğlence yerlerini gürültü yapmamaları konusunda uyararak, cezalara dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious