İşte kahraman Türk kadını!

İşte kahraman Türk kadını!.10863
  • Giriş : 23.10.2007 / 10:20:00

Hakkari’de kalleş saldırıda şehit düşen 12 Mehmetçiğin ardından Türkiye çapında 4 bin 500 gönüllü, askere yazılmak istedi. Kuyruğa girenlerden 350’si, kadınlardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit düşen askerlerin bu ay içerisinde 22’ye yükselmesi üzerine gönüllü olarak askere gitmek üzere askerlik şubelerine başvuranların sayısı 4 bin 200’ü buldu. Başvuranların 350’si kadın, 1200’ü daha önce askerlik yapmış olanlar.

ORTA ANADOLU VE KARADENİZLİLER İLK SIRADA

Askerliğini yeniden yapmak üzere ya da erkene aldırmak üzere gönüllü askerlik için başvuranların çoğunluğu ise Orta Anadolu ve Karadeniz’den geliyor.

Askerliğini daha önce yapmış olanlara askerlik kanunu gereği ikinci bir defa asker olamayacağı ancak yasal şartlara uyması halinde uzman asker olmak üzere başvuruda bulanabileceği ifae ediliyor. Askerliğini erkene alarak bir an önce Güneydoğu’ya gitmek isteyenlerin ise pek çoğunun başvurusunun kabul edildiği öğrenildi.

1950 DOĞUMLULAR BİLE VAR

Başvuruları anlatan bir yetkili, şunları söyledi: "Askerlik şubelerine tek tek ya da grup halinde gelip dilekçe veriyorlar. Hemen askere alınmak istediği belirterek faksla başvuruda bulunan da var. Başvuranlar arasında 1950 doğumlular dahi var. Onların heyecanını, öfkesini, kızgınlığını en az onlar kadar hissediyor ve anlıyoruz ancak onlara çay kahve ikram ediyor yatıştırıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious