İşte Kandil kampı

İşte Kandil kampı.9467
  • Giriş : 17.12.2007 / 09:00:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:21:42

Kampta bir fırın ve küçük ölçekli bir hidroelektrik santrali de bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kampın girişine dağın eteklerinde iki bayrak direğinin arasından geçerek varılıyor. Dağın eteklerinde Abdullah Öcalan’ın portresini bulunurken, vadide bulunan iki üç küçük evde yaşlı PKK yandaşları bulunuyor. Vadideki köy evlerinden biri PKK tarafından 'halkla ilişkiler bürosu' olarak kullanılıyor.

KORUNAKLI KANDİL'İN MAĞARALARI

Kandil’in İran sınırına yakın korunaklı bir dağ. PKK’ya bağlı bir başka örgüt olan İranlı PJAK’ın da Kandil'de varlık sürdürdüğü biliniyor. Hatta pek çok kürdün PJAK’ın Tahran yönetimine baskı kurması için ABD’den destek aldığı da belirtiliyor.

 

Kandil'de yaşam özenle oyulmuş mağaralarda sürülüyor. Mağaraların içinde yapılmış salonlarda plastik sandalyelerin dizimiyle oluşmuş ve toplantı odası mevcut.

FIRINDA KADINLAR ÇALIŞIYOR

Kampta faaliyet gösteren fırında PKK'lı kızlar sürekli pide yapıyor. Tüm gün faaliyet gösteren fırındaki yoğun çalışma üretilen pidelerin çokluğuyla görüntülere yansıyor.

 

KAMPIN HİDROELEKTRİK SANTRALİ

PKK kampının elektrik ihtiyacı dağdaki küçük bir hidroelektrik santralinden sağlanıyor. Elektrik santralinden sorumlu olan terörist elektriksiz kalınmaması için sürekli kontroller yaparken, bir yandan da mağaralar içindeki eğitimlere katılıyor.


UZUN NAMLULU SİLAHLARLA KUŞATILMIŞ

Kandil dağındaki kampın çevresi uzun namlulu silahlarla kuşatılmış durumda. Ve bu silahların başında nöbetçiler eksik olmuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious