İşte Koşuyolu bombacısının ifadesi

İşte Koşuyolu bombacısının ifadesi.11818
  • Giriş : 13.05.2009 / 09:45:00

Olayla ilgili yapılan soruşturmada yakalanan H.T.'nin alınan ikinci ifadesini Savcılık basın bürolarına bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''Bombayı askerlerle birlikte yaptım'' yönündeki ifadesini ise kafa karıştırmak için verdiğini, saldırıyı intikam amacıyla yaptığını söylediği belirtildi.

Diyarbakır'da 12 Eylül 2006 günü akşam saatlerinde Koşuyolu semtinde meydana gelen bombalı eylemde 10 kişi hayatını kaybetmiş 16 kişi de yaralanmıştı.

Olayla ilgili yapılan soruşturma neticesinde yakalanan H.T.'nin alınan ikinci ifadesini Savcılık basın bürolarına bildirdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak imzası ile yayınlanan faksta, "Şüpheli H.T. Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ikinci beyanında Üsteğmen A.S.'nin kendisine eylemi gerçekleştirmesi yönünde herhangi bir emir vermediğini,

'Bombayı askerler ile birlikte yaptım' beyanlarının ise sadece kafa karıştırmak ve hedef saptırmak için yaptığını, bomba yapımı sırasında kendisine kimsenin yardımcı olmadığını, çocuk yaşlarda bu tür patlayıcılar hazırlayarak balık avladığını, bu olayın gerçekleştirilmesindeki asıl fikrin akrabası olan ve PKK'nın dağ kadrosunda yer alan N.T.'nin öldürülmesi nedeniyle oluştuğunu söyledi.

N.T.'nin öcünü almak için böyle bir fikrin kendisinde oluştuğunu ve PKK terör örgütü adına yasadışı eylemler yapan göstericilere karşı güvenlik güçleri tarafından gösterilen tavır nedeniyle asıl hedefin yoldan geçen polis aracı olduğunu, kesinlikle halka yönelik olmadığını ve kendisinin de PKK terör örgütü sempatizanı olduğunu belirtmiştir" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*