İşte marka marka oto fiyatları!

İşte marka marka oto fiyatları!.16086
  • Giriş : 17.03.2009 / 15:14:00
  • Güncelleme : 17.03.2009 / 15:22:41

Otomotivde dün başlayan ÖTV indirimi, daha ilk gününde ilgiyle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Otomotivde dün başlayan ÖTV indirimi, daha ilk gününde beklenenin üzerinde ilgiyle karşılandı. 2002 seviyelerine inen fiyatları görenler showroomlara koştu...

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 4. Tedbir Paketi, dün resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Başta otomotiv olmak üzere birçok sektöre önemli desteklerin sağlandığı paket, daha ilk gününde yoğun bir ilgiyle karşılandı. Kriz sebebiyle ihtiyaçlarını erteleyen tüketicileri hedef alarak piyasanın canlanmasına hizmet edecek olan paket, otomotiv sektöründeki stok baskını da ortadan kaldırmaya aday. Dün sabah saatlerinden bu yana otomotiv bayilerinin müşteri trafiğinde önemli ölçüde artış yaşanıyor.

MÜŞTERİLER MEMNUN

Zincirlikuyu Birmot'tan bir satış görevlisi, ÖTV indirimiyle beraber ciddi bir hareketlenmenin yaşandığını söyledi. Dünden beri çok yoğun olduklarını belirten yetkili, “Bu durgunlukta ÖTV indirimi oldukça işe yaradı. Herkes telefonla arayıp fiyatları öğreniyor. Henüz satış anlamında büyük bir gelişme olmasa da müşteriler fiyatlardan memnun ve çoğunun geri dönüş yapmasını bekliyoruz” dedi.

ÖTV indiriminin ilk gününde üst düzey otomotiv yetkililerinden de art arda yorumlar geldi. Peugeot Genel Müdür Jean Pierre Vieux, binek ve hafif ticari araçlarda ÖTV'nin indirilmesini sektör açısından çok olumlu bir gelişme olarak tanımladı. Vieux, indirimin özellikle sektörün üzerinde yoğun bir baskı yaratan stokların eritilmesine katkısı olacağını belirterek, “3 aylık bir süre ile sunulan bu avantajın tüm tüketiciler tarafından değerlendirilmesini öneriyorum. Bu süreç içerisinde pazarın 2008 yılının aynı dönemi ile eşit seviyelerde gerçekleşeceğini düşünüyorum” dedi.

BİRAZ RAHATLARIZ

Daihatsu Genel Müdürü Ali Haydar Bozkurt, “Fiyatlarımız ÖTV indirimi öncesi fiyatlarımızla kıyasladığımızda 6 bin 250 liraya varan şekilde geriledi” derken, Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu ise yeni uygulamayı, sektörü biraz rahatlatacağı ve hareketlendireceği için olumlu bir karar olarak gördüklerini söyledi.

Tüketicinin ilgisi normalin üzerinde

Fiat İş Birim Direktörü Okan Baş da ÖTV'nin düşürülmesini olumlu karşılayanlardan. Haftasonundan itibaren Fiat showroomlarına ciddi bir müşteri akışı gözlemlediklerini belirten Baş, “Bununla birlikte dün sabahtan itibaren hem çağrı merkezlerimize gelen telefonlarda hem de showroomlarımıza müşteri akışında normalin üstünde bir hareketlilik olduğu gözlemleniyor. Bu dönemde alım yapmayı düşünmeyen müşteri kesimlerinin bile kaçırmaması gereken koşulları sunuyor olacağız” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*