İşte mucize kurtuluş!

İşte mucize kurtuluş!.28984
  • Giriş : 03.06.2007 / 09:35:00

Genç kız, “3 gün boyunca yerde deniz suyu içip ağaç yaprakları ve otları yiyerek hayatta kaldım” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'nın Karataş İlçesi'nde 70 metre yükseklikteki uçurumdan düşerek yaralanan genç kız, “3 gün boyunca kurtarılmayı beklediğim yerde deniz suyu içip ağaç yaprakları ve otları yiyerek hayatta kaldım” dedi.

Adana'nın Karataş İlçesi'nde yaklaşık 70 metre yükseklikten düştüğü uçurumda 3 gün boyunca kurtarılmayı bekleyen genç kız, ot ve ağaç yapraklarını yiyerek hayatta kalmayı başardı. Önceki akşam kurtarılan genç kız, hastanede tedavi altına alındı.
Alınan bilgiye göre, bir balıkçının, Karataş Harb-İş feneri mevkiinde yaralı bir kadının bulunduğu ihbarı üzerine, Adana Büyükşehir Belediyesi Canlı Kurtarma Ekibi (CANKUR) görevlilerince kurtarılan Kezban Bozkurt (20), Karataş Sağlık Ocağı'na getirildi. Genç kız, buradaki ilk müdahalesinin ardından Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücudundaki kırıklar nedeniyle ameliyata alınan Bozkurt, ortopedi servisine nakledildi.

HİÇBİR ŞEY HATIRLAMIYORUM

Ailesinin Adana'da yaşadığını söyleyen Bozkurt, başına gelen kazayla ilgili ise hiçbir şey hatırlamadığını kaydetti. Kendisine 70 metre yükseklikten aşağıya düştüğü iletilen Bozkurt, yaklaşık 3 gün boyunca yaralı kaldığı deniz kenarında açlık ve susuzluktan ölmemek için deniz suyu içtiğini, denizden sürüklenip gelen otlar ve ağaç yapraklarını yediğini belirtti.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise yaptıkları açıklamada, genç kızın ailesine ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious