İşte mucizenin fotoğrafı!

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Dünyanın anne karnında en az duran bebeği Amillia, hayatta kalmayı başardı. Mucize bebek 1.8 kiloya yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın anne karnında en kısa süre kalan bebeği olarak kabul edilen Amillia Sonja Taylor, 4 aylık tedavinin ardından hayata tutundu. 21 hafta 6 günlükken doğan bebeğin yaşamasına mucize gözüyle bakılıyordu.
ABD'nin Miami kentindeki Baptist Çocuk Hastanesi'nde geçen ekimde 280 gram ağırlığında doğan Amillia'nın boyu da sadece 24 santimdi. Doktorlar, 400 gramdan az ağırlığa sahip bebeklere genellikle fazla ömür biçemiyorlar. Şimdi bile 1.8 kilo gelen Amillia'nın yaşaması mucize olarak nitelendiriliyor.
Kızı 6 haftalık olana kadar ona dokunamamanın kendisini çok üzdüğünü söyleyen anne Sonja Taylor, "Amillia Latince bir sözcük. Çabuk iyileşen, savaşçı anlamına geldiği için kızımıza bu ismi verdik" dedi.

Oksijen desteği alacak
Dün hastaneden çıkarılmasına kesin gözüyle bakılan bebeğin, taburcu edilmesi sürpriz bir şekilde ertelendi. Doktorlar, Amillia'nın sadece "önlem" olarak birkaç gün daha hastanede "tıbbi gözetim" altında tutulmasına karar verildi. Amillia, sağlıklı olduğu onayı verilene dek, düzenli olarak kontrollerden geçecek ve astım tedavisi kapsamında oksijen desteği almayı sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious