İşte Muhsin Yazıcıoğlu'nun terörle mücadele çözümü

İşte Muhsin Yazıcıoğlu'nun terörle mücadele çözümü .11868
  • Giriş : 08.10.2007 / 17:46:00

Yazıcıoğlu, ''Teröre karşı psikolojik savaş başlatılmalı, tam yetkiye sahip terörle mücadele birlikleri kurulmalı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Teröre karşı topyekün psikolojik savaş başlatılmalı, tam yetkiye sahip terörle mücadele birlikleri kurulmalı'' dedi.

Yazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yaptığı ziyaretin gündeminde terörle mücadelenin bulunduğunu belirtti.

Terörden en fazla zarar gören ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini ifade eden Yazıcıoğlu, ''Terör, yumuşak tedbirlerle geriletilmiyor. Terör, sonuç alacağı umuduna kapıldıkça daha da azgınlaşıp artıyor. Eğer parlamento çatısı altına kadar gelmiş olan bazı gafiller, her gün dağlarda güvenlik güçlerine pusu kuran, mayın döşeyen, kurşun sıkan örgüt mensuplarına 'terörist diyemem' gibi tabirler kullanıyorsa, bu onları umutlandırıyor demektir'' dedi.

Terörün kuruması için özel birliklerin kurulması gerektiğini savunan Yazıcıoğlu, ''teröre karşı topyekün psikolojik savaş başlatılmasının, ondan sonra da gücünü kanundan alan, inisiyatif koyabilen tespit, takip ve sonuç alma noktasında tam yetkiye sahip terörle mücadele birlikleri kurulmasının zorunlu olduğunu'' kaydetti.

Yazıcıoğlu, Gül ile görüşmesinde TBMM Başkanlığına sunduğu YÖK Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifi ile ilgili de bilgi verdiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious