İşte müzik dünyasının en zenginleri

İşte müzik dünyasının en zenginleri .13050
  • Giriş : 22.10.2007 / 17:22:00

Forbes dünyanın en zengin müzisyenlerini belirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Derginin, 2006 Haziran-2007 Haziran dönemindeki kazançları inceleyerek yaptığı değerlendirmede ilk sıraları müzik dünyasının eski kurtları aldı. İlk sırada bir yılda kazandığı 88 milyon dolarla İngiliz rock grubu The Rolling Stones aldı.

Stones’u 83 milyon dolarla daha yeni kuşaktan rapçi Jay-Z takip ediyor. Ama ilk beşin diğer isimleri müzik dünyasında 25 yıldan fazladır şöhretlerini koruyor. 72 milyon dolarlık kazançla 49 yaşındaki Madonna üçüncü, 67 milyon dolarla Bon Jovi grubu dördüncü, 53 milyon dolarla 60 yaşındaki Elton John beşinci sırayı aldı.

Forbes’a göre bu isimlerin başarısında ABD dışındaki şöhretlerinin de büyük payı var. Bu sayede çok uzun süreli turnelere çıkıyor ve büyük gelir elde ediyorlar. Örneğin The Rolling Stones’un, 2005’te başladığı 'Bigger Bang' turnesi toplam 435 milyon dolar gelir getirdi. Bunun önemli bir bölümü de grup üyelerinin cebine gitti.

Madonna’nın geçen yılki Kuzey Amerika turnesinde ortalama bilet fiyatı 183.76 dolardı. Bu yıldızlar yüksek gelire sahip orta yaş ve üstü kesimlere hitap ettiği için yüksek bilet fiyatları koyup böyle gelirler elde edebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious